Швеція профінансує виробництво української далекобійної зброї

Джерело: Міністерство оборони України, Пол Йонсон/Х

Швеція профінансує виробництво українських далекобійного озброєння за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.

“Швеція готова співпрацювати з партнерами та союзниками для подальшого розвитку та збільшення потужностей України на великій відстані. Україна повинна мати інструменти, щоб захистити себе”, — підкреслив Йонсон.

Міністр додав, що його країна не обмежувала Україну у використанні шведської зброї, “включно з використанням на території Росії”. Він зауважив, що Київ чітко реалізує своє право на самооборону відповідно до міжнародного права.

  • Литва та Швеція спільно виділили 22 мільйони євро на закупівлю пікапів та вантажівок для розмінування України. Литва надасть 15 мільйонів євро, тоді як Швеція – 7 мільйонів євро.
  • Уряд Швеції 5 вересня вирішив виділити 500 мільйонів крон (44 мільйони євро) для підтримки енергопостачання в Україні.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.