Запали Свічку пам’яті: завтра Україна вшановуватиме жертв Голодомору

Джерело: Букви

Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

О 16:00 українців закликають запалити свічку у вікнах своїх домівок, щоб ушанувати мільйони невинних людей, які загинули від штучного голоду, організованого радянським режимом.

Ініціатором акції “Запали Свічку пам’яті” став американський історик Джеймс Мейс, який досліджував Голодомор в Україні. У своїй статті “Свіча у вікні”, опублікованій у газеті “День” 18 лютого 2003 року, він закликав українців у День пам’яті жертв Голодомору (четверта субота листопада) запалювати свічки у вікнах як акт національної пам’яті.

Ідея Мейса була натхненна автопортретом Тараса Шевченка зі свічкою, що символізує людяність і пам’ять. Історик виступав проти формалізованих вшанувань і пропонував замінити офіційні церемонії щирими діями, доступними кожному українцю.

Після смерті Мейса у 2004 році його ідея знайшла широкий відгук серед українців. Відтоді свічка у вікні стала символом пам’яті про мільйони жертв Голодомору, які не залишили потомства, але живуть у серцях наступних поколінь.

За офіційною інформацією ювенальних прокурорів наразі 616 дітей загинули в Україні внаслідок збройної агресії РФ, однак реальні цифри можуть бути вищими.

Допис пані посла США в Україні Бріджит Брінк з реакцією на ракетний удар РФ по Кривому Рогу викликав обурення у соцмережі. Річ у тому, що дипломатка не вказала, що удар було скоєно Росією.

Кількість жертв землетрусу в М’янмі зросла до 3 354 осіб, 4850 зазнали поранень і 220 зникли безвісти, повідомили державні ЗМІ.

За даними ЗМІ, Німеччина розглядає можливість забрати зі сховища у Нью-Йорку свої золоті запаси через непередбачувану політику президента США Дональда Трампа.

Лідер “Євросолідарності” та п’ятий президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу “Київ” розкритикував рішення Верховної Ради піти на канікули.