Експрезидентка Тайваню вважає, що Україні більше потрібна зброя від США, ніж Тайбею

Джерело: The Guardian

Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.

Виступаючи на Галіфаксському форумі з міжнародної безпеки в Канаді, Цай зазначила, що Тайвань має більше часу для підготовки до потенційної загрози з боку Китаю. Тоді як для України допомога є критичною вже зараз.

“Перемога України стане найефективнішим стримуючим фактором для майбутньої агресії”, – переконана колишня президентка Тайваню.

Колишня президентка висловила думку, що військова підтримка України з боку США здатна вплинути на рішення Китаю щодо можливого нападу на Тайвань. Вона додала, що Тайвань активно зміцнює свою обороноздатність, зокрема, збільшивши оборонний бюджет на 80% за останні вісім років, досягнувши рекордних 19 мільярдів доларів у 2024 році.

На тлі цих заяв Китай продовжує розглядати Тайвань як частину своєї території та періодично проводить масштабні військові навчання поблизу острова, моделюючи потенційний напад. Попри відсутність офіційного дипломатичного визнання, США залишаються ключовим союзником і постачальником зброї для Тайваню.

Тайвань на сьогодні стикається з викликами через позицію новообраного президента США Дональда Трампа. Останній закликав острів збільшити витрати на оборону до 10% ВВП, зазначаючи, що Тайвань “має заплатити”. Цай Ін Вень не дав прямої відповіді на це питання, лише зазначивши, що Тайваню складно прийняти “довільну цифру”.

На активіста та волонтера Сергія Стерненка скоїли напад, про що він сам повідомив.

Прикордонники виявили тіло потопельника у річці Тиса. Це вже 46-й подібний випадок від початку повномасштабного вторгнення.

У селі Березово, що на Закарпатті, зафіксовано випадок жорстокого поводження з твариною. Собаку до смерті забили палицею. Причетних до вбивства тварини вже встановлено.

США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, щодо нього не звертались щодо можливого повторного призначення на посаду мовного омбудсмена.