Західний оглядач Eurogamer звинуватив «S.T.A.L.K.E.R. 2» у націоналізмі через сірники

Джерело: Eurogamer 

Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє елементи “українського націоналізму”. Підставою для таких висновків стали деталі дизайну гри, зокрема коробка сірників із кольорами українського прапора.

Фото з відкритих джерел

Також оглядач мав претензії до зображення макового поля, яке використане як символ поховань загиблих воїнів.

Скріншот: “S.T.A.L.K.E.R. 2”

Колдвелл врахував, що “S.T.A.L.K.E.R. 2” створювалася під час російсько-української війни, яка безпосередньо вплинула на студію GSC Game World, включно з втратою деяких її працівників.

Зазначимо, що 23 грудня 2022 року стало відомо, що під Бахмутом загинув гейм-дизайнер Володимир Єжов, який був одним зі розробників гри “S.T.A.L.K.E.R. Чисте небо”. Компанія вшанувала його пам’ять, взявши його зовнішність за основу для створення персонажа Локі.

Скріншот з X.com (Twitter)

Попри це, за словами оглядача, гра не робить акценту на війні, за винятком згаданих візуальних елементів.

Скріншот з X.com (Twitter)

У своєму огляді Колдвелл також розкритикував технічний стан гри, зазначивши, що вона містить численні баги та недоліки, які, за його словами, переважають над “геополітичними посиланнями”. Серед проблем оглядач виділив непрогнозовану поведінку штучного інтелекту, низьку якість реалізації аномалій, таких як радіація, та недосконалий ігровий процес.

Окремо Колдвелл згадав про сюжетні обмеження, заявивши, що головний герой, сталкер, “перебуває у Зоні лише тому, що не має іншого вибору”. На його думку, це не забезпечує достатньої мотивації для гравців.

Критика оглядача стосується також браку функцій, які полегшують ігровий процес у подібних проєктах. Ще він висловився щодо недостатнього різноманіття сюжетних ліній, що, за його словами, обмежує занурення в ігровий світ.

Попри технічні проблеми, Колдвелл підкреслив, що гра є продуктом, створеним під час складного періоду для її розробників, які працювали в умовах війни.

У мережі вибухнули мемами

Переклад: “Eurogamer такий типу:”

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Переклад: “Американська пропаганда в іграх / Українська пропаганда в іграх”

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Переклад: “Мабуть, націоналізм”

Скріншот з X.com (Twitter)

Скріншот з X.com (Twitter)

Переклад: “Маленькі проблиски британського націоналізму дійсно проглядаються крізь кольори прапора на картоплі”

Скріншот з X.com (Twitter)

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

У застосунку Дія з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

Видатні критики Кремля, а особливо Путіна, здається, мають жахливу тенденцію помирати за вкрай підозрілих обставин. Хтось випадає з вікон, хтось забиває себе до смерті, хтось отруюється або ж вчиняє “самогубство” у спосіб, що суперечить будь-якій логіці. Анонімні представники американської розвідки вже давно заявляють, що підозрюють: деякі з цих загадкових смертей протягом років є частиною кампанії глави РФ з усунення своїх ворогів. Однак внутрішні документи уряду США з такими прямими твердженнями насправді ніколи не з’являлися. До сьогодні.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.