Велика Британія запровадила нові масштабні санкції проти «тіньового флоту» РФ

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії, тим самим збільшивши їх кількість до 73 одиниць.

Це “найбільший пакет санкцій”, введений Лондоном проти танкерів і вантажних суден, що використовуються РФ для обходу нафтового ембарго та інших штрафних заходів, заявив міністр закордонних справ країни Девід Леммі.

Серед іншого до списку внесено судна під російським прапором Anatoly Kolodkin, Antarktika, Belgorod, Bratsk, Georgy Maslov, Kemerovo, Kolomna, Krasnoyarsk, Viktor Bakaev. Крім того, до чорного списку потрапили судна під прапорами Панами, Габона, Сьєрра-Леоне, Ліберії та низки інших країн.

Цим суднам надалі заборонено доступ до британських портів, їх реєстрацію в національному судновому реєстрі припинять. Крім того, капітани та лоцмани можуть отримати припис про затримання танкерів. За даними міністерства закордонних справ та розвитку Великої Британії, половина суден, котрі підпали під санкції, у 2023 році перевезли російську нафту та нафтопродукти на понад 4,3 млрд доларів.

Також до чорного списку внесли російські страхові компанії “АльфаСтрахування” та “Страховий дім ТСК”, котрі звинувачуються у сприянні “тіньовому флоту” РФ.

Нещодавно Британія оголосила нові санкції проти Росії, націлені на “тих, хто підтримує спроби Володимира Путіна примусово депортувати українських дітей і стерти їх українську культурну спадщину”.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.