Гігантські летючі лисиці: найбільші серед кажанів
Джерело: rawrszn
Летючі лисиці, або великі крилани, — унікальні кажани, котрі мешкають у тропічних регіонах, зокрема в Західній Папуа, Індонезія. Вражаючі розмахи крил можуть сягати 1,5 метра, що робить їх одними з найбільших кажанів у світі.
Переглянути цей допис в Instagram
Ці нічні істоти живляться фруктами, нектаром і квітами, що робить їх важливими учасниками екосистеми: вони сприяють запиленню рослин і поширенню насіння. На відміну від більшості кажанів, летючі лисиці орієнтуються не завдяки ехолокації, а завдяки гострому зору.
День ці тварини проводять у великих колоніях, відпочиваючи, а вночі вирушають у далекі подорожі у пошуках їжі. Летючі лисиці відіграють важливу роль у підтримці біорізноманіття тропічних лісів.
Зауважимо, 31 жовтня в США назвали переможця щорічного конкурсу краси серед кажанів, організованого Бюро землекористування. Ним стала летюча миша на ім’я Hoary Potter з Орегону.
Фахівчиня із дикої природи Емма Баск, яка сфотографувала Hoary Potter, наголосила, що кажани відіграють ключову роль у довкіллі, поїдаючи комах та запилюючи квіти. Однак вони все частіше постають перед загрозами, хворобами та забруднення навколишнього природного середовища. До того ж летючі миші помилково сприймаються як страшні переносники хвороб.
Менше 1% всіх популяцій кажанів насправді є переносниками сказу, а передання захворювання від кажанів людині насправді дуже рідкісне, — пояснила вона.
- Український військовий Владислав Журавель приручив кажана й тепер опікується ним.
- Дослідження, проведене в лабораторії Cold Spring Harbor у Нью-Йорку, засвідчило, що імунна система кажанів добре пристосована до боротьби з хворобами. Це може допомогти покращити методи лікування раку та смертельних вірусів, таких як COVID-19.
- У Харкові сотні кажанів залетіли у квартиру, проте вибратись з неї не могли. 195 тварин вдалось врятувати, проте близько половини з них померли.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.