Вчені дослідили, що гени кажанів можуть допомогти в лікуванні раку та COVID

Джерело: Sky News

Дослідження, проведене в лабораторії Cold Spring Harbor у Нью-Йорку, засвідчило, що імунна система кажанів добре пристосована до боротьби з хворобами. Це може допомогти покращити методи лікування раку та смертельних вірусів, таких як COVID-19.

Вчені зосередилися на ямайському фруктовому кажані та мезоамериканському вусатому кажані, секвенуючи геноми обох видів і виявивши, що швидка еволюція оптимізувала їхні геноми для захисту від вірусів і раку.

На відміну від інших кажанів та ссавців, включно з людьми, вони містять гени, що виробляють білки, які називаються інтерферонами. Останні діють як сигнал тривоги для імунної системи, сповіщаючи її про небезпечні клітини та запускаючи природний захист.

Штучно зменшивши згадану реакцію, вчені помітили, що “незвичайна” імунна система ямайських фруктових кажанів і мезоамериканських вусатих розвинула вищу толерантність до вірусів.

“Це запобігає надмірно активним імунним реакціям, які завдають шкоди здоровій тканині – це одна з причин, чому інфекції настільки шкідливі для людей”, – сказав дослідник Армін Шебен.

Дослідження також виявило, що порівняно з іншими ссавцями геноми кажанів містять більше змін у генах, пов’язаних із раком, у тому числі шість, які відновлюють ДНК, і десятки інших, які пригнічують пухлини.

“Наша робота підкреслює, наскільки глибоко взаємопов’язані імунітет і відповідь на рак. Ті самі імунні гени та білки відіграють важливу роль у стійкості до раку”, – додав Шебен.

Зараз вчені досліджують, як кажани регулюють свої імунні гени, і чи можуть отримані результати допомогти людям краще лікувати рак і віруси.

Рецензоване дослідження опубліковано в журналі Genome Biology and Evolution.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.