Польща пропонує створити військово-морську патрульну службу у Балтійському через загрозу РФ
Джерело: Bloomberg
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск запропонував створити військово-морську патрульну службу у Балтійському морі на тлі загроз з боку Росії.
За його словами, пропонується програма морської поліції у Балтійському морі, аналогічна місіям спостереження за повітряним простором, які виконують країни НАТО.
Туск заяви вив, що програма буде “спільним підприємством країн, розташованих у Балтійському морі, які відчувають однакову загрозу з боку Росії”.
Про це глава польського уряду повідомив перед візитом до Швеції, де відбудеться зустріч лідерів країн Балтії та Північної Європи. На зустрічі обговорюватимуть питання безпеки, трансатлантичні відносини та подальшу підтримку України.
Пропозиція Туска виникла невдовзі після того, як у Балтійському морі обірвали високошвидкісний волоконно-оптичний кабель що з’єднує Фінляндію та Німеччину. Було пошкоджено також кабель між Литвою та Швецією.
- Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.
Католицька церква Лос-Анджелеса виплатить 880 мільйонів доларів постраждалим через сексуальне насильство, вчинене священнослужителями над дітьми.
Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) видатки уряду склали 2,98 трлн грн. З них майже 65% витрачено на безпеку та оборону.
Європейський парламент затвердив новий склад Європейської комісії, яку очолила Урсула фон дер Ляєн. За підтримку колегії комісарів проголосували 370 депутатів, проти висловилися 282, а 36 утрималися. Новий склад Єврокомісії розпочне роботу 1 грудня.