Насильство чоловіка щодо жінки є циклічним – віцепрезидентка ГО «Ла Страда-Україна»
Джерело: Букви
Віцепрезидентка ГО “Ла Страда-Україна” Катерина Бороздіна наголосила, що майже у 100% випадках чоловік, який вдарив жінку і не поніс за це покарання, зробить це знову.
Про це вона заявила на вебінарі ГО “Жінки в медіа” у співпраці з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення у межах проєкту “Розірвати коло: Як висвітлювати тему домашнього насильства без стереотипів”, відповідаючи на питання шеф-редакторки видання “Букви” Владіслави Чорної.
Владіслава поставила питання, як правильно комунікувати випадки, коли жінка, після фізичного насильства з боку чоловіка, через певний час повертається до нього.
У відповідь Катерина Бороздіна зауважила, що повертатись до чоловіка, який застосував фізичне насилля – це особистий вибір постраждалої жінки.
При цьому вона наголосила, що варто публічно висвітлювати те, що якщо насильство трапилось одного разу – воно повторюватиметься регулярно.
“Насильство – циклічне. І коло насильства одне і теж саме: акт агресії, кроки до примирення, які вчиняє кривдник, “медовий місяць”, коли кривдник там бубочка, (дарує) подарунки і все інше. Тому що він у такий спосіб – це психологічно доведено – знімає з себе відповідальність, що він вчинив насильство. Але потім все одно наступає знову роздратування кривдника, акт агресії і вчиняється акт насильства. Це завжди буде так”, – пояснила вона.
За словами Катерини Бороздіної, лише в 1%-2% випадках, коли хоча б раз було вчинено насильство, вдруге воно не вчиняється.
Та зазвичай, якщо кривдник вдарив жінку, відчув безкарність і отримав пробачення – фактично 100%, що він вчинить насилля знову.
Катерина Бороздіна резюмувала, що саме про це потрібно говорити, тому що змусити жінку не повертатись до кривдника – неможливо, і вона сама повинна ухвалити таке рішення.
“Але чим більше ми будемо про це говорити, тим вірогідніше, що жінка, от під таким суспільним тиском, вже не повернеться до нього (кривдника) а буде будувати своє життя”, – резюмувала вона.
ДОВІДКА: у випадку домашнього насильства в Україні цілодобово та безоплатно діє “гаряча лінія” за коротким номером 15-47. За цим номером приймають звернення від усіх заявників, надають інформаційну, психологічну та юридичну консультації.
Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).
За номером 116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) діє національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.
Номер 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді.
Номер 0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.
- Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко розповіла, що діти є свідками більшості випадків домашнього насильства у сім’ї.
- Кількість зареєстрованих випадків домашнього насильства в Україні зросла майже на 80% порівняно з минулим роком, зокрема зареєстровано 8185 кримінальних правопорушень. Постраждали понад 5000 осіб, переважно жінки та діти.
79-річна Донна Джин Вайлд з Канади зробила 1 575 відтискань за годину, і встановила новий світовий рекорд.
Олексій Олійник, колишній керівник Хмельницької прокуратури, звільнився через скандал з інвалідностями, але продовжує працювати прокурором.
27 листопада прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Росія нібито готова обміняти 630 українських військовополонених і розпочати підготовку до подальших подібних заходів. У разі, якщо обмін відбудеться, він стане найбільшим за весь час війни.
Google внесе зміни у пошукові видачі у Search в Європі після скарг бізнесу на зниження відвідуваності їхніх сайтів та через загрозу штрафів від європейських регуляторів.
Папа Франциск наприкінці своєї авдієнції у середу 27 листопада 2024 року на площі Святого Петра у Ватикані наголосив на підтримці України. Папа вказав на складні умови, в яких українці готуються пережити наступну зиму.