Генерал Бундесверу звинуватив Росію в аварії літака DHL у Литві
Джерело: Die Welt
Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр вважає, що катастрофа вантажного літака DHL у Литві може бути “випробуванням” з боку Росії з метою виявлення слабких місць.
Ми вже поставали перед схожою ситуацією цього літа, і тепер стався випадок, котрий вписується в цю модель, — пояснив інспектор.
За його словами, президент РФ Володимир Путін створює ситуацію, “яка вже не зовсім мир, але ще й не війна”, щоб перевірити, наскільки далеко може зайти.
Раніше президент Литви Гітанас Науседа заявив, що після деструктивних дій Росії кожна авіакатастрофа може викликати підозри щодо втручання російських спецслужб.
Зранку 25 листопада неподалік Вільнюського аеропорту розбився вантажний літак B737-400 компанії DHL. Судно впало на двоповерховий житловий будинок у столиці Литви.
Додамо, раніше депутати Бундестагу Маркус Фабер і Костянтин фон Ноц запідозрили, що інциденти на двох військових базах у Німеччині можуть бути пов’язані з російською диверсійною діяльністю.
Також військові бази Сполучених Штатів Амерки в Європі переведено в стан підвищеної бойової готовності – вперше за десятиліття. Це пов’язано з отриманням Пентагоном відомостей про те, що Росія планує провести низку диверсій і терактів на військових об’єктах США.
В Європі відбулася низка подій, пов’язаних з активізацією російської агентури. Зокрема у Великій Британії двом чоловікам висунули звинувачення у підпалі складу з озброєнням для допомоги Україні. У Польщі арештовано дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
У Швеції розслідують низку залізничних аварій, які спецслужби розцінюють як диверсії. У Чехії російські агенти намагалися вивести з ладу сигнальні системи на залізниці.
Навесні у Німеччині заарештували двох осіб, громадян РФ та ФРН, яких підозрюють у підготовці підпалу на складі з вантажами, призначеними для України. Естонські спецслужби стверджують, що співробітники російської розвідки минулої зими здійснили акти вандалізму щодо автомобілів міністра внутрішніх справ та інших політиків та журналістів. Французьке міністерство оборони раніше попереджало про ризик диверсій на військових об’єктах усередині країни у 2024 році.
Раніше Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту. Відомості надійшли від розвідувальних агентств трьох європейських країн.
За їхньою інформацією, Росія активізувала підготовку прихованих вибухів, підпалів та пошкодження важливої інфраструктури, діючи як безпосередньо, так і через підставних осіб. Ці зусилля описуються як агресивніші та скоординованіші, ніж раніше.
Томас Хальденванг, керівник Федерального відомства з охорони конституції Німеччини, висловив занепокоєння щодо збільшеного ризику диверсій.
Ми оцінюємо ризик контрольованих державою диверсійних дій як такий, що значно зріс, – сказав він.
Інформація про російські диверсійні дії також передається через служби безпеки НАТО, де відмічають “чіткі та переконливі” плани Москви на великомасштабні та добре організовані операції.
Ми повідомляли, що представники розвідки США та союзників відстежують зростання кількості диверсійних операцій в Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.
Операції включають підпали або спроби підпалів низки об’єктів, зокрема складу у Великій Британії, лакофарбового заводу в Польщі, житлових будинків у Латвії та магазинів IKEA у Литві.
Також зазначається, що особи, яких підозрюють у роботі на РФ, могли планувати напади на військові бази США.
Хоча такі дії можуть видатися випадковими, американські та європейські посадовці з безпеки запевняють, що вони є частиною узгоджених зусиль Росії, спрямованих на уповільнення збройових постачань Києву. Офіційні особи зауважили, що цією кампанією керує російська військова розвідка ГРУ.
Атаки не перервали потік озброєння в Україну, однак деякі представники служби безпеки пояснили, що Росія намагається посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку в усьому ланцюжку постачання зброї, додаючи витрати та сповільнюючи темпи передачі.
- Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що у батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.
- Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.
- Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
У Британії біля Соборної церкви Святого Мартіна (Лестерського собору) виявили вертикальне поховання 800-літньої давності зі 123 тілами чоловіків, жінок та дітей. Людські останки були поховані у саду, де колись знайшли тіло короля Річарда III.
27 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Сторони обговорили наслідки удару по Дніпру, запити України до Альянсу та ризики, які створює співпраця РФ з Іраном та КНДР.
Породілля, яка залишила своє немовля у “Вікні життя” Львівського обласного перинатального центру, змогла повернути дитину через суд.
У Фінляндії 75 жінок розпочали підготовку до можливої війни з Росією.
Ворохта та Урич увійшли до списку 55 “Найкращих туристичних сіл” 2024 року UN Tourism. Відтепер села можуть розраховувати на участь у міжнародних програмах фінансування, що дасть змогу поліпшити умови для мандрівників і зберегти унікальну атмосферу.