Скільки загинуло українських військових? Статистику опублікували у The Economist

Джерело: The Economist 

За даними англійського видання, на одного загиблого українського воїна припадає шість або сім важко поранених. За підрахунками, 0,5% чоловічого населення бойового віку в Україні вже загинуло.

 За результатами дослідження, є припущення, що наразі вбито не менше 60 – 100 тисяч українських військових. Ймовірно, що ще 400 000 – надто тяжко поранені, щоб продовжувати боротьбу на фронті. 

«Ці цифри не включають загиблих серед цивільного населення, про яких вкрай мало даних», – коментують у The Economist.

Підрахунки свідчать, що загинуло понад 0,5% довоєнного населення України чоловіків віком від 18 до 49 років. Важливо враховувати, що дані не є вичерпними, оскільки вік усіх солдатів невідомий. Тож, частка загиблих на війні чоловіків вища. А відсоток тяжко поранених – ще більший, бо на кожного загиблого в бою припадає шість – вісім важко поранених. 

У звіті «Wall Street Journal» у листопаді з посиланням на анонімні джерела у західній розвідці говориться, що станом на сьогодні загинуло близько 200 000 росіян. Натомість за оцінками The Economist, до липня 2024 року загинуло 106 000 – 140 000 російських військових. 

В обох країнах кількість смертей у співвідношенні з населенням є вищою, ніж в Америці під час в’єтнамської та корейської війн разом узятих. Число загиблих наближається до втрат Америки у Другій світовій війні. А втрати Росії в Україні з 2022 року перевищують кількість втрат у всіх її війнах з 1945 року. 

  • Російська армія захопила майже 235 кв. км в Україні за минулий тиждень, що є тижневим рекордом у 2024 році. Згідно з картами з відкритих джерел, Росія контролює 18% території України.
  • У середу, 27 листопада, російські війська FPV-дроном атакували автомобіль, який возить хліб у прифронтові села Запорізької області. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.