Компанія Nord Stream 2 програла позов у Суді ЄС

Джерело: сайт Європейського суду

Суд ЄС відхилив позов компанії-оператора газопроводів “Північний потік” Nord Stream 2 AG, яка намагалася оскаржити приписи ЄС щодо поділу газотранспортних трубопроводів.

У позові дочірньої Газпрому швейцарської компанії Nord Stream 2 AG йшлося про застосування до неї винятків щодо анбандлінгу системи газового постачання, які поширюються на газопроводи, зведення яких було завершено до моменту прийняття Газової директиви ЄС 23 травня 2019 року.

“Суд пояснив, що Nord Stream 2 AG здійснювала інвестиції у свій газопровід протягом періоду, в межах якого не мала жодних гарантій, що законодавство ЄС надалі не поширюватиметься на цей газопровід. Nord Stream 2 AG могла передбачити, що інституції ЄС і кілька країн-членів скористаються своїм правом для продовження правил внутрішнього ринку та їх поширення на газові трубопроводи з третіх країн, такі як “Північний потік – 2”, – йдеться у документі.

Суд ЄС постановив, що законодавчі органи Євросоюзу не порушили принципів правової визначеності, оскільки зазначали, що лише трубопроводи між країнами-членами та третіми країнами, які були зведені до 23 травня 2019 року, можуть скористатися винятками з Газової директиви ЄС.

Дії європейської сторони також не суперечать принципам рівного поводження і принципам пропорційності.

При цьому вказано, що газова директива ЄС, яка набула чинності 23 травня 2019 року, передбачає звільнення від її правил газопроводів із третіх країн, будівництво яких було завершене до цього дня. Вона поширює правила ринку Євросоюзу на газопроводи з третіх країн, зобов’язуючи їхніх операторів розділити на рівні власності операції з транспортування та впровадити недискримінаційну систему доступу третіх постачальників до систем передачі та розподілу.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.