Протести у Грузії: правоохоронці застосували спецзасоби, щоб розігнати мітингуючих
Джерело: Ехо Кавказа
28 листопада у Грузії почались чергові мітинги після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС. Уночі правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.
До протесту грузинів приєдналась президентка країни Саломе Зурабішвілі наголосивши, що стоятиме зі своїм народом.
“Починається спротив, який ніколи не закінчиться, поки не відбудуться нові вибори. Я тут з людьми, я буду там, де зможу, завжди”, – сказала вона.
Далі президентка направилась до площі Свободи, де вже стояли спецпризначенці, і намагалась поспілкуватись з ними. Це вперше в історії сучасної Грузії, коли глава держави стала поміж спецпризначенцями та мітингуючими.
“Кому ви служите? Навіщо? За які гроші ви служите іншому уряду?”, – сказала Зурабішвілі силовикам, також запитавши, кого вони захищають – Грузію чи Росію.
Та попри присутність лідерки держави, згодом між мітингуючими та силовиками виникли сутички. Згодом спецпризначенці почали застосувати проти людей спецзасоби. Зокрема проти демонстрантів було застосовано перцевий газ.
“Я ховався від удару, щоб не отримати по голові від цього поліціянта, і в цей час поліціянти бризнули у мене”, – сказав один з учасників протесту.
На кадрах видно щонайменше трьох мітингуючих, яким розпилили газ в обличчя.
На вулиці Чічінадзе поліціянти кидали у мітингарів димові шашки.
Ситуація на протесті час від часу то загострювалась, то заспокоювалась. Спецпризначенці продовжували застосовувати спецзасоби, зокрема перцевий газ бризнули в обличчя політику Левану Гогічаішвілі, члену партії “Гахарія – за Грузію”.
Постраждав від газу також оператор телеканалу “Пірвелі”. Інші учасники мітингу допомагали їм промити очі фізіологічним розчином.
У ході сутичок поліціянти відібрали у мітингарів частину металевих конструкцій, які використовували як загородження.
На місце протестів підігнали водомети, які також застосували проти демонстрантів.
Таким чином спецпризначенці відтіснили мітингарів з вулиці Чічінадзе, де до цього відбувались сутички з застосуванням перцевого газу проти демонстрантів.
У відповідь грузини, які вийшли на протест, кидали у правоохоронців яйця та різноманітні предмети. Лунали у бік поліціянтів і словесні образи.
Правоохоронці застосували фізичну силу проти кількох мітингарів. Медики “швидкої” надали допомогу постраждалим.
Ті, хто опинився під струями водометів розповіли, що відчувають печіння на шкірі та в очах.
Під час розгону демонстрантів постраждала лідерка партії “Дроа” Елене Хоштарія. Ймовірно, їй в обличчя бризнули перцевим газом.
Відтіснивши мітингарів з території перед парламентом, її зайняли спецпризначенці.
Тим часом на проспекті Руставелі почали затримувати мітингарів.
Постраждали на протестах і представники ЗМІ, яким силовики заважали фіксувати події. Зокрема серед постраждалих – побитий та затриманий – журналіст видання “Публіка” Лексо Кешелашвілі. Серйозно постраждав також журналіст телеканалу “Формула” Гурам Рогава.
Розігнавши мітингуючих з вулиці Чічінадзе, силовики почали розгін на проспекті Руставелі, розпилюючи газ.
Попри намагання правоохоронців, мітингарі знову і знову будували барикади, які спецпризначенці зносили водометами.
Станом на ранок, за повідомленням МВС Грузії, на мітингу затримано 43 особи за адміністративними статтями. У міністерстві також повідомили про відкриття кримінальних справ проти мітингарів за статтями “напад на поліціянта” та “пошкодження або знищення речей”.
Також у МВС Грузії повідомили, що у ході сутичок постраждало 32 правоохоронців, 13 з яких знадобилось хірургічне втручання, один поліціянт досі у лікарні.
При цьому, скільки мітингарів постраждало через дії правоохоронців у відомстві не повідомили.
- Владна партія “Грузинська мрія” висунула колишнього футболіста Міхеїла Кавелашвілі своїм кандидатом на пост президента Грузії. Вибори пройдуть 14 грудня.
- Під час першого засідання парламенту Грузії XI скликання протестувальники провели акцію біля будівлі законодавчого органу, закидавши її яйцями.
- Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднаєтесь до Заходу – повторите долю України.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.
Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.