Фахівців зі стоматології та протезування також зможуть бронювати, — постанова Кабміну
Джерело: постанова Кабінету Міністрів України
В правила щодо бронювання працівників Кабмін вніс правки. Так, фахівці зі стоматології та протезування також зможуть отримати бронь. Також уряд зобов’язав виплачувати заброньованим працівникам не менше, ніж 20 тис. грн щомісяця.
Бронь зможуть отримати працівники, що обіймають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистівортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів, якщо вони виконують не менш як 50 відсотків норми робочого часу протягом останніх 3 місяців до подання списку для бронювання.
Крім того, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств та установ, які отримують відстрочку від призову, повинна нараховуватися щомісячна заробітна плата не нижче мінімальної зарплати, помноженої на коефіцієнт 2,5 — наразі це не менше, ніж 20 тисяч гривень — протягом всього строку відстрочки. Це стосується всіх підприємств, окрім державних і комунальних, а також тих, де державі чи комунальній власності належить понад 50% акцій.
- З 1 грудня процес бронювання працівників зазнає змін: відтепер заявки прийматимуться виключно онлайн через спеціальний сервіс, що спростить і пришвидшить обробку документів.
- 15 листопада уряд завершив аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та можуть бронювати співробітників. У правилах бронювання відбудуться зміни.
- Міністерство оборони України відмовило ТОВ “Балістика” у праві бронювати працівників, які займаються виробництвом спорядження для Збройних сил. Комісія відомства вирішила, що підприємство не відповідає критеріям, необхідним для надання статусу критично важливого, який дозволяє бронювання робітників.
- Кабінет міністрів України запровадив зміни до правил, що визначають підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення під час особливих періодів.
У Слов’янську Донецької області закривають школи та скасовують публічні заходи. Учнів переводять на дистанційне навчання через загострення безпекової ситуації.
Так звані військові туристи їдуть в Україну, щоб самим поглянути на результат російсько-загарбницької війни. Такий тип туристичної індустрії називають “чорним туризмом”. В Україні близько десятка компаній пропонують подібні тури до Ірпеня.
30 листопада в Києві відбулося прощання зі старшим лейтенантом Павлом Ведибідою, відомим під позивним “Оболончик”. Герой загинув у стрілецькому бою біля Часового Яру 13 листопада 2024 року, захищаючи Батьківщину. Йому було 34 роки.
У Росії стався збій, який паралізував зв’язок та інтернет в країні. Хакери ІТ ARMY України завдали ворогові збитків на суму до 360 мільйонів доларів.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна будуватиме укріплення і на кордоні з Україною. Спершу в рамках проєкту “Східний щит” планували укріплювати кордон з Росією та Білоруссю.