У Пентагоні повідомили деталі запиту Байдена на $24 млрд

Джерело: Голос Америки

Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.

Як пояснили у Пентагоні, з цієї суми 8 млрд доларів мають намір закласти на програму USAI (ініціатива сприяння безпеці України), тоді як 16 млрд доларів — на поповнення складів США для формування нових пакетів допомоги за програмою PDA (програма президентських повноважень).

Постачання за програмою USAI можуть зайняти тривалий час: до року і більше, залежно від замовлення, оскільки передбачає замовлення і закупівлю озброєння у виробників, після чого його надсилають до України.

Тоді як за програмою PDA допомога потрапляє значно оперативніше, оскільки Сполучені Штати надсилають Україні уже наявну зброю із власних запасів. Для поповнення запасів необхідне фінансування від Конгресу.

Це фінансування не тільки підтримує боротьбу України за свій суверенітет і послаблює військовий потенціал Росії, але й зміцнює військову готовність США через модернізацію наших систем озброєння та прямих інвестицій у нашу оборонно-промислову базу. На додачу, ці інвестиції приносять користь американській економіці, створюючи робочі місця та зміцнюючи американське виробництво, – зауважив посадовець Пентагону.

Адміністрація Байдена не виноситиме підтримку для України в окремий запит, натомість включить у “пакетний” законопроєкт виняткового фінансування, який включає також витрати на інші речі на 2025 фінансовий рік.

Спікер Палати представників Майк Джонсон також прокоментував інформацію про додатковий запит для підтримки України.

Американський народ рішуче проголосував за президента Трампа, бо він пообіцяв покласти край війнам, а не продовжувати їх без кінця. Такі рішення ухвалюються наступною адміністрацією, а не президентом, який покидає свою посаду, – зазначив він.

Додамо, раніше стало відомо, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.

Також нещодавно радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що Байден до завершення каденції переконуватиме Дональда Трампа спільно з Конгресом підтримати Україну. Як пояснив Салліван, Байден наголошуватиме, що послаблення допомоги Україні призведе до нестабільності в Європі.

Тоді як підхід адміністрації чинного президента США до завершення каденції залишиться незмінним: допомогти Україні отримати найсильнішу позицію на фронті, аби зрештою, зайняти найсильнішу позицію за столом переговорів.

Своєю чергою, держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте у Брюсселі запевнив, що до завершення своєї каденції 20 січня 2025 року адміністрація Байдена посилюватиме допомогу Україні та спробує зміцнити Північноатлантичний альянс.

Раніше припустили, що Європа може постати перед новими викликами у сфері безпеки, якщо США зменшать свою роль у НАТО та підтримку України, що ймовірно змінить характер трансатлантичних відносин. Президент Джо Байден може стати останнім президентом США, який вважає безпеку Європи життєво важливим інтересом для своєї країни, пише Bloomberg.

Зауважимо, Байден зателефонував Дональду Трампу, щоб привітати його з перемогою на виборах і запросити до Білого дому для обговорення перехідного періоду. Вже 13 листопада Байден зустрівся у Білому домі з обраним 47-м президентом Дональдом Трампом для обговорення переходу влади.

Нагадаємо, Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.

Згодом стало відомо, що Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

Підпорядковані безпосередньо главі РФ літаки та державні ресурси використовувалися для насильницького переміщення українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, де їх передавали російським сім’ям, мовиться у дослідженні Школи громадського здоров’я Єльського університету, проведеному за підтримки Держдепартаменту США.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.

Президент Володимир Зеленський заявив, що з початку Курської операції втрати України у порівнянні з Росією становлять 1 до 8.

Народна депутатка від партії “Слуга народу”, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк припустила, що кілька мільйонів державних службовців відмовляться від тисячі Зеленського, оскільки не стануть витрачати час на декларування цих коштів.

Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходить 3-4 грудня в Брюсселі.