Національний роумінг: що це, і як його налаштувати
Джерело: Мінцифри
Міністерство цифрової трансформації України розповіло про національний роумінг та як ним скористатися.
Національний роумінг – це функція, що допомагає залишатися українцям на зв’язку, коли їхній оператор зв’язку тимчасово недоступний. Вона дозволяє перемкнутися на мережу іншого оператора, щоб продовжити користуватися базовими послугами – телефонними дзвінками, SMS і доступом до месенджерів.
Мінцифра нагадала алгоритм, як це зробити.
Для iPhone:
- Параметри => стільникові дані => вибір мережі.
Для Android:
- Налаштування => підключення => мобільні мережі => оператор мережі.
Для кнопкових телефонів:
- Меню => налаштування мережі => ручний вибір мережі => обирайте будь-яку доступну мережу.
Під’єднатися можна до Vodafone, Київстар або Lifecell, залежно від доступності сигналу у вашій зоні.
Крім того, Мінцифри радить вимкнути автозавантаження даних, фонове використання інтернету для застосунків та оновлення програм.
- У Мінцифри повідомили, що нині працюють над стабілізацією мобільного звʼязку під час знеструмлень та вже оприлюднили певні рішення.
- Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій.
- У Міністерстві цифрової трансформації пояснили, чому зникає мобільний звʼязок під час знеструмлень.
- У Міністерстві цифрової трансформації України розповіли, як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії.
Російські війська, ймовірно, розробили світлофор, здатний попереджати про FPV-дрони, зауважив військовий експерт у галузі радіотехнологій Сергій Флеш.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп презентував нову лінію парфумів “Fight, Fight, Fight”, щоб відзначити свою перемогу на виборах. Для рекламної кампанії він скористався спільною з Джилл Байден світлиною, де перша леді, здається, усміхається йому під час церемонії відкриття Нотр-Дам у Парижі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 грудня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.
Внаслідок російського обстрілу Запоріжжя 6 грудня загинули десятеро цивільних осіб, серед них зокрема двоє школярок Лисенко Катерина та Сироватко Тетяна.