Зеленський підписав указ про санкції проти влади Грузії

Джерело: Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції проти представників влади Грузії.

Зеленський підписав указ, увівши в дію рішення РНБО про санкції.

“Це санкції проти тієї частини влади зараз у Грузії, яка здає Грузію Путіну. Саме проти цього зараз у Грузії протести”, – наголосив президент.

Він додав, що важливо, аби інші світові лідери також відкрито говорили про ситуацію у Грузії і діяли.

“Так буває в міжнародних справах: якщо вчасно не відреагувати або якщо відреагувати непринципово, то далі – втрачені десятиліття і країни, позбавлені свободи. Не можна втратити нікого в цьому регіоні: ані Грузію, ані Молдову, ані Україну. Разом треба захищатись проти Москви”, – зауважив Зеленський.

Президент резюмував, що закликає США, Європу та всіх у світі вчинити так само і діяти принципово.

Загалом запроваджено персональні санкції щодо 19 осіб, серед яких прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, глава партії “Грузинська мрія” Бідзін Іванішвілі, а також окремі міністри, члени парламенту, судді, мер Тбілісі, власник телекомпанії “Імеді” та деякі колишні посадовці.

Санкції застосовані на 10 років та передбачають блокування активів, заборону на участь у приватизації чи оренді держмайна, заборону на виведення капіталу з України, анулювання візитів та переговорів, позбавлення державних нагород України та інші заходи.

ДОВІДКА: наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Незгодна з позицією уряду і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Рішення Кобахідзе вона порівняла з “конституційним переворотом” та підтримала протести громадян.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європейський Союз не дозволить жодній державі атакувати його суверенні кордони. Заяву стала відповіддю на коментарі обраного президента США Дональда Трампа щодо можливості контролю над Гренландією.

Міністерство закордонних справ України нагадало про п’яті роковини збиття рейсу “Міжнародних авіаліній України” над Іраном.

Уночі 8 січня українські захисники уразили російську нафтобазу в Енгельсі (Саратовська область, РФ).

Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.

Американський мільярдер та винахідник Ілон Маск прокоментував допис прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо про те, що Канада ніколи не стане частиною Сполучених Штатів.