ВР у першому читанні підтримала законопроєкт про запровадження суду присяжних

Джерело: нардепи Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк

5 грудня Верховна Рада у першому читанні підтримала проєкт закону про запровадження в Україні суду присяжних.

За повідомленням Гончаренка, відповідний законопроєкт № 3843 підтримали 232 народних обранці.

“Важливе рішення! Це крок до повернення довіри до суду і боротьби із корупцією”, – зауважив нардеп.

Железняк, своєю чергою, повідомив, що за основу прийнято одразу два закони про суд присяжних в Україні – № 3843 про суд присяжних та № 3844 про судоустрій у зв’язку із судом присяжних.

Проєкт закону передбачає дати визначення, юрисдикцію, склад суду присяжних, унормування порядку формування Лави присяжних. Також документ визначає вимоги до присяжного, його права й обов’язки тощо.

Згідно з документом, в Україні планують запровадити класичний суд присяжних, де рішення ухвалюють звичайні громадяни.

Суд присяжних складається з одного професійного судді і Лави присяжних. Професійний суддя суду присяжних є процесуальним головуючим у судовому засіданні та не бере участі в прийняті рішення лавою присяжних по суті обвинувачення.

Лаву суду присяжних складають восьмеро присяжних. Склад Лави формується на основі випадкового автоматизованого відбору кандидатів у присяжні з-поміж громадян України, які постійно проживають у відповідному суддівському окрузі.

Лава присяжних, за наслідками судового розгляду обвинувачення особи, постановляє вердикт.

Здійснення правосуддя громадянином України, якого обрано як присяжного, є не лише правом, а й конституційним та громадянським обов’язком. Присяжний залучається до здійснення правосуддя у складі однієї лави суду присяжних на строк розгляду лише однієї судової справи.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.