Посли ЄС не змогли схвалити 15-й пакет санкцій проти Росії – Reuters

Джерело: Reuters

Дві країни-члени Європейського Союзу заблокували ухвалення через розбіжність у поглядах на продовження терміну, наданого європейським компаніям для виведення інвестицій з Росії. Про це повідомляють дипломати, на яких посилається агентство.

Однак члени ЄС повернуться до розгляду пакету згодом.

Повідомляється, що в межах пакету відбулися дебати щодо продовження винятку ЄС. Він дозволяє Чехії продовжувати імпорт продуктів, вироблених з російської нафти на словацькому заводі. Чехи заявили, що не потребують продовження дозволу, у той час як Словаччина намагалася зберегти угоду, термін дії якої сплив. Врешті чеські посадовці заявили, що продовження може бути прийнятним.

Словацький нафтопереробний завод Slovnaft належить угорській MOL і є значним експортером дизельного пального, виробленого з російської нафти.

Як повідомляє джерело, 27 країн ЄС заборонили більшу частину імпорту нафти з Росії після початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році. Проте Чехія, Словаччина та Угорщина отримали тимчасовий дозвіл через відсутність інших джерел.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.