Посли ЄС не змогли схвалити 15-й пакет санкцій проти Росії – Reuters

Джерело: Reuters

Дві країни-члени Європейського Союзу заблокували ухвалення через розбіжність у поглядах на продовження терміну, наданого європейським компаніям для виведення інвестицій з Росії. Про це повідомляють дипломати, на яких посилається агентство.

Однак члени ЄС повернуться до розгляду пакету згодом.

Повідомляється, що в межах пакету відбулися дебати щодо продовження винятку ЄС. Він дозволяє Чехії продовжувати імпорт продуктів, вироблених з російської нафти на словацькому заводі. Чехи заявили, що не потребують продовження дозволу, у той час як Словаччина намагалася зберегти угоду, термін дії якої сплив. Врешті чеські посадовці заявили, що продовження може бути прийнятним.

Словацький нафтопереробний завод Slovnaft належить угорській MOL і є значним експортером дизельного пального, виробленого з російської нафти.

Як повідомляє джерело, 27 країн ЄС заборонили більшу частину імпорту нафти з Росії після початку повномасштабної війни в Україні у 2022 році. Проте Чехія, Словаччина та Угорщина отримали тимчасовий дозвіл через відсутність інших джерел.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.