Українські оборонні підприємства стали ціллю хакерів через фішингові листи

Джерело: Держспецзв’язку

Українські оборонні підприємства та представники сил безпеки й оборони стали ціллю нової хвилі кібератак, зафіксованих урядовою командою реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA при Держспецзв’язку.

Атака розпочалася з розсилки фішингових листів, які маскувалися під офіційні повідомлення від Українського союзу промисловців і підприємців. У повідомленнях йшлося про запрошення на конференцію щодо переходу оборонно-промислового комплексу України на технічні стандарти НАТО, яка нібито мала відбутися 5 грудня в Києві.

У тексті листів містилося гіперпосилання із заголовком “Вкладення містить важливу інформацію для вашої участі”. Перехід за цим посиланням і відкриття вкладених файлів могли спричинити зараження комп’ютерів шкідливим програмним забезпеченням.

Держспецзв’язок повідомляє, що відповідальність за атаку лежить на угрупованні UAC-0185, яке активно діє щонайменше з 2022 року. Основну діяльність групи зосереджено на викраденні облікових даних із месенджерів Signal, Telegram, WhatsApp, а також із військових систем, зокрема Delta, Тенета та Кропива.

Окрім цього, угруповання зрідка здійснює атаки з метою отримання несанкціонованого віддаленого доступу до комп’ютерів співробітників оборонних підприємств та представників силових структур України.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.