Недобудовані фортифікації допомагають окупантам швидко просуватися в Україні – FT
Джерело: Financial Times
Лінії оборони на кордоні Дніпропетровської області залишаються недобудованими. Між Кураховим, Великою Новосілкою та Покровськом є проломи, які можуть зробити лінію вразливою у разі наступу росіян.
“Україна намагається завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування російських військ, але, за словами українських чиновників і командирів, ці зусилля поки що затьмарюються затримками та відсутністю координації”, – повідомляє видання.
Також у матеріалі йдеться про те, що “цього року російські війська досягли найшвидших успіхів у східній частині Донецької області, відсунувши лінію фронту на захід, подекуди до 15 км від кордону з сусідньою Дніпропетровською областю”.
За даними Financial Times, Дніпропетровська область витратила близько 7,3 млн доларів на будівництво фортифікацій за рік.
Репортер видання повідомляє, що більшість оборонних ліній у Донецькій області зведено наприкінці жовтня. А у Дніпропетровській області залишаються проломи, де другу лінію оборони все ще будують, а третю – навіть ще не закладено.
- Інформація про прорив російськими військами кордону на Сумщині, яку поширюють у медіа, – ворожа дезінформація, яка не відповідає дійсності.
- Російські війська, ймовірно, готують наступ на Херсон. Про це заявив глава Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.