ЗМІ показали, як виглядає в’язниця режиму Асада, де людей страчували та катували роками

Джерело: Anadolu

Журналісти показали, як виглядає військова в’язниця Седная у Сирії, відома застосуванням тортур і страт. Після втечі диктатора Башара Асада повстанці випускають людей з цієї в’язниці.

Вважається, що вона має кілька підземних рівнів, тож наразі тривають спроби визволити ув’язнених із нижніх рівнів.

Дістатись до усіх ув’язнених

Гуманітарна група в Сирії “Білі шоломи” заявила, що мобілізувала зусилля для розслідування свідчень тих, хто вижив, про утримання в’язнів у підземних камерах в’язниці Седная.

Джерело: Anadolu

Директор “Білих шоломів” Раед Аль Салех заявив, що в Седнаю було відправлено п’ять спеціалізованих груп швидкого реагування, яким допомагають два гіди, знайомі з планом в’язниці.

За словами очевидців, тривають зусилля з порятунку ув’язнених, які ледь не задихнулися через погану вентиляцію у в’язниці.

Щоб звільнити ув’язнених, яких видно на відео з камер спостереження, необхідно розблокувати електронні двері до підземних рівнів.

Місцева влада звернулася до колишніх солдатів і співробітників в’язниці часів поваленого режиму з проханням надати коди для відкриття дверей.

Джерело: Anadolu/Facebook

Страти і тортури у в’язниці

На кадрах, які поширюють користувачі соцмереж і ЗМІ, показано, що серед звільнених були маленькі діти, яких утримували разом із матерями. На деяких кадрах видно, як колишні ув’язнені, які не можуть ходити через тортури, повзуть із в’язниці.

В одному з відео, що поширюється в соціальних мережах, сирійський в’язень розповів, що його і ще кілька десятків людей того дня мали б стратити.

“Наша страта була призначена на пів години тому. 54 людини… Наша страта мала бути сьогодні”, – говорить він.

Згідно з доповідями міжнародних організацій, військова в’язниця Седная стала базою для утримання під вартою мирних протестувальників і військових опонентів після повстання в березні 2011 року.

У період між 2011 і 2015 роками щотижня, а іноді й раз на два тижні, у в’язниці відбувалися страти через повішення. За один раз страчували приблизно 50 осіб.

Звіти також свідчать про те, що режим навмисно утримував затриманих у поганих умовах, неодноразово катував і систематично позбавляв їжі, води, ліків і медичної допомоги.

Видання показало умови у в’язниці.

Також Anadolu зафіксувало тіла людей, нещодавно закатованих у в’язниці.

Свідчення в’язня

Один зі звільнених в’язнів, ліванець Сухаїл Хамві розповів, що кожен день для нього був мукою, він не мав надії колись повернутися на батьківщину.

Хамві заарештували у 1991 році сирійською військовою розвідкою та засудили до довічного ув’язнення у Седнаї.

Про умови свого ув’язнення Хамві розповів: “Все, чим я жив і дихав з моменту арешту, було мукою … почуттям, змішаним з відчаєм і позбавленням. У мене не було жодної надії на те, що я коли-небудь знову вийду з в’язниці“.

Він додав: “Побачень не було, а спілкування з сім’єю і родичами було повністю заборонено. Я вважаю, що ЗМІ недостатньо висвітлювали нашу трагедію“.

В суботу, 10 травня, на Закарпатті прикордонники виявили в горах тіло людини.

Спеціальний представник президента США Кіт Келлог заявив, що повне 30-денне перемир’я стане початком процесу завершення російсько-української війни.

У Каталонії, на північному сході Іспанії, близько 160 000 людей наказали не виходити з домівок після того, як пожежа на промисловому підприємстві спричинила токсичну хмару хлору на великій території.

Із тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося повернути трьох хлопців віком від 12 до 16 років.

8 травня акторки й актори Молодого театру зі сцени звернулися до глядачів після вистави й заявили про сексуальні домагання директора — художнього керівника театру Андрія Білоуса.