У Китаї звільнили міністра закордонних справ

Джерело: Reuters

25 липня у Китаї призначили дипломата-ветерана Ван І новим міністром закордонних справ, усунувши з посади Цінь Гана після загадкової одномісячної відсутності.

Ван замінив Ціня під час його відсутності та представляв Китай на зустрічі радників з національної безпеки країн БРІКС у Йоганнесбурзі.

Цінь, колишній помічник президента Сі Цзіньпіна, очолив міністерство в грудні, але його не бачили з 25 червня. У відомстві заявили, що він був звільнений з роботи через стан здоров’я, але не повідомили подробиць, що викликало припущення та привернуло увагу до секретності, яка часто оточує комуністичне керівництво Китаю. Сі підписав президентський указ, щоб надати цьому рішенню чинності

Це не перший випадок непоясненої відсутності посадовців у Китаї.

Міністр промисловості Сяо Яцін минулого року зник з поля зору громадськості майже на місяць, перш ніж стало відомо, що проти нього почали розслідування стосовно корупції.

Цінь був одним із наймолодших міністрів закордонних справ Китаю, аналітики частково пояснювали його кар’єрний розвиток близькістю до Сі. Він двічі був речником міністерства закордонних справ, і головним офіцером протоколу в 2014-2018 роках, контролюючи багато контактів Сі з іноземними лідерами.

Раніше Ван був призначений членом Політбюро Комуністичної партії Китаю, одного з найвищих керівних органів Китаю.

Вибір Ван І є раціональним, — зазначила Юнь Сунь, директорка китайської програми Центру Стімсона у Вашингтоні. — Щоб передати відчуття стабільності та довіри, Китаю потрібно вибрати когось старшого, авторитетного та бездоганного.

Стосовно Цінь Гана, нині немає ясності щодо того, чи залишиться він на посаді державного радника, члена кабінету міністрів Китаю.

Глядачі фінального матчу чемпіонату світу з футболу двічі освистали президента США Дональда Трампа.

У Франції із в’язниці Корбас, неподалік від міста Ліон, втік 20-річний ув’язнений, сховавшись у мішку з білизною, що належить його співкамернику.

Ворожий безпілотник “Shahed” влучив в навчальний заклад у Сумській громаді, є поранені.

Події навколо антикорупційного активіста Віталія Шабуніна стали черговою демонстрацією глибокої кризи в українському суспільстві, яку влада (цього разу українська, а не російська) використовує для посилення власних позицій та контролю у тих сферах, де раніше доводилось діяти у партнерстві. Багато хто вбачає тут тенденцію до побудови під прикриттям воєнного стану режиму, який є природним для російського суспільства. Однак, йдеться радше про спробу створити копію режиму Віктора Орбана, ніж Володимира Путіна. З тією різницею, що Угорщина Орбана УЖЕ в ЄС і НАТО з усіма перевагами цього статусу, а Україна Зеленського ще навіть не на порозі.

Француженка Жизель Пеліко, яка була жертвою масових багаторічних зґвалтувань, організованих її чоловіком, отримала найвищу нагороду Франції – орден Почесного легіону.