Глава МЗС Великої Британії Клеверлі готовий очолити Міноборони країни – The Times

Джерело: The Times

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі має намір замінити на посаді міністра оборони Бена Воллеса, котрий планує піти у відставку під час наступної перестановки.

Як зауважили британські високопосадовці, Клеверлі може бути готовий до зміни посади, тоді як його місце, ймовірно, займе Енн-Марі Тревельян, котра перебуває на посаді державного міністра у справах індо-тихоокеанського регіону.

Також серед інших претендентів на посаду міністра оборони Великої Британії називають міністра Збройних сил Джеймса Гіппі, лідерку палати громад Пенні Мордонт та головного секретаря Казначейства Джона Глена.

Окрім цього, Том Тугендхат, міністр безпеки та колишній офіцер територіальної армії, котрий служив в Іраку та Афганістані, також вважається претендентом на цю посаду. Очікується, що Ріші Сунак проведе перестановку своєї команди, ймовірно, у вересні, аби оновити уряд перед виборами наступного року.

Нагадаємо, Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що планує залишити уряд під час наступних перестановок у Кабінеті Міністрів і не балотуватиметься на наступних загальних виборах.

Воллес поінформував прем’єр-міністра Ріші Сунака про свої плани 15 червня. Перестановки в Кабміні очікуються до вересня.

Раніше повідомлялося, що Бен Воллес був фаворитом на зміну Єнса Столтенберга, але не зміг заручитися підтримкою Вашингтона. Глава США Джо Байден не підтримав Воллеса на посаду генерального секретаря НАТО після того, як Велика Британія продовжила навчання українських пілотів на F-16 без “зеленого світла” з Білого дому.

1 грудня у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” розпочне роботу Резиденція Святого Миколая. Вона розміститься у Великій лаврській дзвіниці, до якої днями відкрили доступ для киян та гостей міста.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

Станом на 29 листопада Фінляндія закрила останній пункт перетину кордону з Росією. Кордон закрили на наступні два тижні, намагаючись зупинити надзвичайно великий потік мігрантів до скандинавської країни, який уряд та його союзники вважають організованим Москвою.