У Раді пропонують дозволити поліції оглядати посилки без відома адресата
Джерело: законопроєкт №12294
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №12294, який передбачає розширення прав правоохоронців на арешт, огляд і виїмку поштових відправлень без відома отримувача. Ініціаторами документа стали депутати, зокрема Максим Павлюк, Сергій Іонушас та В’ячеслав Медяник.
Проєкт закону пропонує внести зміни до статті 258 Кримінально-процесуального кодексу, яка регулює втручання у приватне спілкування. Згідно з новою нормою, правоохоронці зможуть оглядати поштові відправлення, зокрема листи, поштові картки, посилки, мішки “М”, адресну розсилку, відправлення EMS та інші матеріальні носії інформації.
Огляд посилок можливий лише після накладення на них арешту на підставі ухвали слідчого судді. Такий арешт буде застосовуватись у виняткових випадках, наприклад, якщо є підстави вважати, що відправлення містить речі, документи або інформацію, які мають значення для досудового розслідування.
Якщо під час огляду виявлять важливі для слідства предмети, їх можуть конфіскувати. У разі потреби дотримання конфіденційності слідчий може зняти копії документів, отримати зразки або позначити відправлення спеціальними мітками чи обладнати технічними засобами контролю.
У випадку відсутності важливих речей чи документів відправлення буде передане адресату. Усі дії з огляду, затримання чи вилучення посилок мають фіксуватись у протоколі. Поштові працівники зобов’язані забезпечити умови для таких дій і не розголошувати отриману інформацію.
Автори законопроєкту у пояснювальній записці зазначають, що впровадження таких норм пов’язане з необхідністю вдосконалення процедур, що стосуються негласних слідчих дій у сфері поштового зв’язку.
Надалі законопроєкт має пройти розгляд у Верховній Раді загалом.
- Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт №11090, який передбачає підвищення акцизного податку на тютюнові вироби. Рішення підтримали 237 народних депутатів.
- 5 грудня Верховна Рада у першому читанні підтримала проєкт закону про запровадження в Україні суду присяжних.
- Верховна Рада України не підтримала законопроєкт про злив інформації з державних реєстрів. Згідно з проєктом, за розголошення даних із цих реєстрів передбачалося ув’язнення до 8 років.
15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.
Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.