Японія може поступово відмовитись від російського скрапленого газу – Reuters
Джерело: Reuters
Зниження попиту на газ у Японії, а також геополітичний тиск на Токіо з метою обмежити залежність від російського палива означають, що японські покупці можуть не поновлювати всі свої контракти з Газпромом, повідомили джерела Reuters.
Японія, другий за обсягами у світі покупець скрапленого природного газу (СПГ), залежить від Росії у постачанні. РФ постачає країні 6 мільйонів тонн на рік, 5 мільйонів з яких надходять за довгостроковими контрактами з проєкту “Сахалін-2”, що реалізується Газпромом.
Сахалін-2, розташований близько до Японії, залишається вигідним, але постачання з Росії можуть бути ускладнені через домовленості G7 про обмеження залежності від російських енергоносіїв.
Проєкт також має міцні зв’язки з японською промисловістю: торгові гіганти Mitsui і Mitsubishi володіють в сукупності 22,5% акцій в проєкті.
Водночас потреба Японії в СПГ, за прогнозами, знижуватиметься через розвиток зеленої енергетики. Уряд планує до 2030 р. зменшити частку газу у виробництві електроенергії до 20% із 33% у 2023 р. і збільшити частку поновлюваних джерел з 26 до 38%.
Країна дедалі активніше сама торгує СПГ: у попередньому фінансовому році, що завершився в березні 2024 року, вона провела операції на 38,3 млн тонн, що більш ніж в 6 разів перевищує обсяг закупівель у Росії.
Контракти Японії з проєктом Газпрому завершуються між 2026 і 2033 роками, і компанії вже розглядають можливість заміни російського газу іншими постачальниками.
“Покупці можуть дозволити контрактам за проєктом “Сахалін-2″ закінчитися без шкоди для енергетичної безпеки Японії”, – сказав Крістофер Доулман, фахівець з питань СПГ в Інституті економіки енергетики та фінансового аналізу.
- Болгарія повідомила, що може зупинити постачання російського газу “Турецьким потоком”, якщо Газпром не знайде спосіб розплачуватися за нього на тлі санкцій США.
- Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає навіть попри те, що блок шукає способи як обмежити російське постачання.
Російські війська атакували керованою авіабомбою територію Сумської громади. Попередньо, загинуло двоє людей.
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.
Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.