Японія може поступово відмовитись від російського скрапленого газу – Reuters
Джерело: Reuters
Зниження попиту на газ у Японії, а також геополітичний тиск на Токіо з метою обмежити залежність від російського палива означають, що японські покупці можуть не поновлювати всі свої контракти з Газпромом, повідомили джерела Reuters.
Японія, другий за обсягами у світі покупець скрапленого природного газу (СПГ), залежить від Росії у постачанні. РФ постачає країні 6 мільйонів тонн на рік, 5 мільйонів з яких надходять за довгостроковими контрактами з проєкту “Сахалін-2”, що реалізується Газпромом.
Сахалін-2, розташований близько до Японії, залишається вигідним, але постачання з Росії можуть бути ускладнені через домовленості G7 про обмеження залежності від російських енергоносіїв.
Проєкт також має міцні зв’язки з японською промисловістю: торгові гіганти Mitsui і Mitsubishi володіють в сукупності 22,5% акцій в проєкті.
Водночас потреба Японії в СПГ, за прогнозами, знижуватиметься через розвиток зеленої енергетики. Уряд планує до 2030 р. зменшити частку газу у виробництві електроенергії до 20% із 33% у 2023 р. і збільшити частку поновлюваних джерел з 26 до 38%.
Країна дедалі активніше сама торгує СПГ: у попередньому фінансовому році, що завершився в березні 2024 року, вона провела операції на 38,3 млн тонн, що більш ніж в 6 разів перевищує обсяг закупівель у Росії.
Контракти Японії з проєктом Газпрому завершуються між 2026 і 2033 роками, і компанії вже розглядають можливість заміни російського газу іншими постачальниками.
“Покупці можуть дозволити контрактам за проєктом “Сахалін-2″ закінчитися без шкоди для енергетичної безпеки Японії”, – сказав Крістофер Доулман, фахівець з питань СПГ в Інституті економіки енергетики та фінансового аналізу.
- Болгарія повідомила, що може зупинити постачання російського газу “Турецьким потоком”, якщо Газпром не знайде спосіб розплачуватися за нього на тлі санкцій США.
- Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає навіть попри те, що блок шукає способи як обмежити російське постачання.
Користувачі соцмереж скаржаться на збій в застосунках компанії Meta.
З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.
Сімдесят сім лавреатів Нобелівської премії підписали лист, в якому закликали сенаторів не затверджувати кандидатуру Роберта Кеннеді-молодшого на посаду глави Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб (DHHS) США.
У Нью-Йорку влада міста ухвалила законопроєкт, який декриміналізує перехід дороги в невстановлених місцях та на червоне світло.
Працівники поліції затримали чоловіка, що бив собаку в Києві.