12 грудня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
12 грудня відзначають Міжнародний день нейтралітету, Всесвітній день загального медичного забезпечення, Міжнародний день перевірки звуку та День працівників роздрібної торгівлі. Церква сьогодні вшановує святителя Спиридона.
Міжнародний день нейтралітету: проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2017 року, щоб нагадати про важливість доступу до якісних медичних послуг для всіх людей без фінансових труднощів.
Всесвітній день загального медичного забезпечення: засновано Генеральною Асамблеєю ООН 2017 року, щоб засвідчити значення політики нейтралітету у зміцненні миру, безпеки та сталого розвитку в усьому світі
Міжнародний день перевірки звуку: назва пов’язана з ігровим співзвуччям дати — 12/12 — що звучить як “раз-два, раз-два”, традиційна фраза, яку використовують звукоінженери та музиканти під час перевірки мікрофонів і звукової апаратури.
День працівників роздрібної торгівлі: професійне свято, яке відзначають у багатьох країнах світу для вшанування тих, хто працює у сфері продажу товарів і послуг.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День Сухопутних військ України
- Кенія – День Незалежності
- Хорватія – День Військово-повітряних сил
- Туркменістан – День нейтралітету
- США – День штату Пенсільванія
Цього дня у світі:
- 1531 — у Мексиці відбулося об’явлення Матері Божої Гваделупської.
- 1635 — у Варшаві після катувань страчений Іван Сулима.
- 1674 — у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України — “Синопсис”.
- 1764 — російська імператриця Катерина II скасувала Гетьманщину в Україні.
- 1792 — у Відні 22-літній Людвіґ ван Бетховен узяв перший урок музичної композиції у Франца Йозефа Гайдна і заплатив за нього (в сучасному еквіваленті) 19 центів.
- 1799 — у Франції Наполеон Бонапарт очолив країну як перший консул.
- 1818 — у Полтаві відкрили Інститут шляхетних панянок.
- 1846 — у Марбурзі фізіолог Карл Людвіг зробив перший запис роботи серця за допомогою кімографа[2]
- 1901 — італійський винахідник Гульєльмо Марконі провів перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв’язку — сигнал літери “s” азбукою Морзе було передано з Великої Британії до Ньюфаундленда (Канада).
- 1918 — Фінський військовий Карл Густав Маннергейм очолив країну як регент королівства.
- 1925 — у США відкрили готель “Мотель”, що дав назву всім мотелям.
- 1937 — в СРСР пройшли перші вибори у Верховну раду за новою Конституцією.
- 1955 — британський інженер Крістофер Кокерелл запатентував перше судно на повітряній подушці
- 1963 — “The Beatles” з піснею “I Want to Hold Your Hand” втретє піднялись на найвищу сходинку британського хіт-параду.
- 1979 — Політбюро ЦК КПРС ухвалило ввести радянські війська в Афганістан.
- 1980 — нафтовий магнат Арманд Гаммер за 5.28 мільйонів доларів купив на аукціоні в Лондоні датований 1508 36-сторінковий зошит із нотатками Леонардо да Вінчі (найвища ціна, заплачена коли-небудь за рукопис).
- 1987 — на перше місце британського гіт-параду піднявся Джордж Майкл з піснею Faith.
- 1990 — рішенням 14-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО у Банффі (Канада) до списку Світової спадщини ЮНЕСКО за № 527 внесли перший український об’єкт під назвою “Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра”.
- 1991 — Верховна Рада України ухвалила закон, яким скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.
- 1991 — незалежність України визнала Грузія.
- 1991 — Литва стала першою державою з колишніх радянських республік, яка встановила дипломатичні відносини з Україною.
- 1993 — відбулись перші вибори до Ради Федерації і Державної Думи Федеральних Зборів Росії, а також референдум, який затвердив нову конституцію РФ, що закріплювала широкі повноваження президента.
- 1996 — президент США Білл Клінтон призначив державним секретарем Мадлен Олбрайт, яка стала першою в історії США жінкою на цій посаді.
- 2007 — у Дніпропетровську почався суд над найкривавішим маніяком в історії України (“пологівським маніяком”) — Сергієм Ткачем. Суд довів 29 вбивств. Після вироку (довічне ув’язнення; 23 грудня 2008) Ткач зізнався у скоєнні ще понад 30 злочинів.
- 2007 — Національна Рада Словацької Республіки ухвалила Декларацію, якою засуджує Голодомор 1932-1933 в Україні як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом.
- 2008 — Швейцарія приєдналася до Шенгенської зони і стала 25-ю країною-учасницею угоди про безвізове переміщення.
Яке сьогодні церковне свято:
12 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого святителя Спиридона, єпископа Трімитійського. Він відомий як один із найуспішніших і найвідоміших святих у православній традиції. Він народився в Ірландії в IV столітті і був єпископом на острові Криті. Святий Спиридон відомий своїми чудотворними діями та духовними даруваннями. Він здатний зцілювати хворих, відганяти демонів і здійснювати інші дива. Його життя і служіння відзначені великими заслугами перед Церквою та людством.
Прикмети:
- Червоне небо вранці – весь грудень стоятиме ясна погода.
- Зранку заметіль – негода протримається тиждень.
- Уночі на небі яскраво світять зірки – буде похолодання, а якщо зірки тьмяні – настане відлига.
- Похмурий ранок — весна буде ранньою.
Традиції:
- У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святого Спиридона – моляться про здоров’я дітей, батьків, просять сприяння у шлюбі. Вважається, що святитель здатний допомогти людям, яких несправедливо засудили або звинуватили, оберігає від тривоги, злиднів і хвороб.
- Цього дня за старих часів намагалися не працювати, робили невеликий перепочинок. Вдень ненадовго провітрювали будинок – щоб повітря і сонце прогнали зло і біди.
Іменини сьогодні святкують:
Олександр, Спиридон.
- За даними синоптиків у четвер, 12 грудня, частину країни накриють опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 11 грудня.
Згідно з даними щорічної доповіді організації “Репортери без кордонів” у 2024 році по всьому світу були вбиті 54 журналісти за свою діяльність.
Платформа Meta пожертвувала мільйон доларів в інавгураційний фонд Дональда Трампа.
У листопаді 2024 року темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року. Загалом за перші 11 місяців року економіка країни зросла на 4% з похибкою ±0,5%.У листопаді 2024 року темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року. Загалом за перші 11 місяців року економіка країни зросла на 4% з похибкою ±0,5%.
Бюро економічної безпеки України викрило 2 феросплавних заводи в ухиленні від сплати майже 1,2 млрд грн податків під час експорту.
Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.