Російський виробник СПГ хоче налагодити відносини з США, очікуючи завершення війни–Reuters
Джерело: Reuters
Найбільший російський виробник скрапленого природного газу (СПГ) “Новатек” намагається відновити відносини з США, очікуючи завершення війни з приходом до влади Трампа, повідомляють джерела Reuters.
Для цього компанія співпрацює з лобістами, зокрема, старший виконавчий директор “Новатек” Денис Соловйов нещодавно відвідав Вашингтон. Метою є виключення проєкту “Арктик СПГ 2” з санкційного списку, оскільки санкції призвели до призупинення його виробництва.
За словами одного з джерел агентства, “Новатек” прагне відновити відносини із Заходом в очікуванні закінчення війни в Україн, яке обіцяв новообраний президент США Дональд Трамп.
Компанія планує звернутися до урядових структур США, спираючись на свій податковий статус, щоб довести, що вона “не фінансує” війська Росії, на відміну від інших російських компаній, таких як “Газпром”. Підприємство має значні податкові пільги, зокрема, щодо експорту СПГ та видобутку корисних копалин, що дозволяє йому уникати внесків до російського бюджету до 2030 року.
Однак, помічник держсекретаря США з питань енергетики Джеффрі Паєтт зазначає, що наразі відновлення нормальних відносин з Росією малоймовірне, принаймні до завершення терміну перебування адміністрації Байдена.
“Зараз не час для звичайних відносин з Росією. Росія знаходиться на штрафному майданчику, і моя робота полягає в тому, щоб вона залишалася там якомога довше — безумовно, до тих пір, поки триває незаконна війна”, — сказав Паєтт.
- Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
- Болгарія повідомила, що може зупинити постачання російського газу “Турецьким потоком”, якщо Газпром не знайде спосіб розплачуватися за нього на тлі санкцій США.
- Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає навіть попри те, що блок шукає способи як обмежити російське постачання.
Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.
Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.
Загадкові дрони, схожі за розміром на позашляховик, спричинили хвилю обговорень та конспірологічних теорій у США. У Нью-Джерсі вже місяць спостерігають нічні польоти цих об’єктів, що викликає занепокоєння місцевих жителів і політиків. Дрони помічали поблизу військової бази Picatinny Arsenal та гольф-клубу Дональда Трампа в Бедмінстері.
Сьогодні приблизно о 14:45 на перехресті вулиць Степана Бандери та Лесі Українки біля однієї з адмінбудівель у центральному районі Дніпра пролунав вибух. Унаслідок події загинув чоловік, ще четверо людей отримали поранення, серед них двоє поліцейських. Потерпілих госпіталізували.
За даними аналітичної платформи DeepState, російські війська активно зміцнюють плацдарм на західному березі річки Оскіл в районі Масютівки. Після зачистки Новомлинська ворог закріпився південніше, використовуючи Масютівку як ключовий пункт для перекидання підкріплень.