«Зимова єПідтримка»: українці витратили дві третини коштів на комунальні послуги

Джерело: Мінекономіки

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Загалом за перші дні від зарахування коштів українці витратили близько 720 млн грн.

У відомстві зауважили, що оплатити комунальні послуги постачальники просять до 20 числа, тож тим, хто ще цього не зробив, буде зручно скористатися “Зимовою єПідтримкою” для оплати рахунків. Також численні благодійні фонди оголосили про зацікавленість залучити тисячу на потреби сил оборони.

Гроші від держави за заявками в Дії надходять на картку Національний кешбек протягом 10 робочих днів. Упродовж 10-11 грудня держава виплатила допомогу 1,8 млн дорослих та 520 тис. дітей, тобто тим, хто подав заявку 1 грудня. Найближчим часом будуть опрацьовані заявки, подані через Дію за 2 та 3 грудня.

Станом на 13 грудня, кількість заявок у Дії досягла вже 6,9 млн, з них 1,9 млн — на дітей.

Подати заявку на «Зимову єПідтримку» можна до кінця лютого, а витратити кошти до завершення 2025 року. Програма доступна для всіх громадян на підконтрольній Україні території.

Здійснювати виплати «Зимової єПідтримки» почала також і Укрпошта. Через неї допомога надходить громадянам, які отримують через Укрпошту пенсії й інші соціальні виплати.

На що можна витратити кошти?

На оплату послуг — комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв’язок, страхування та інші послуги. Купити книги та іншу друковану продукцію, ліки та лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що зареєстровані в програмі “Національний кешбек” і продаються в торгових точках програми.

Також 1000 грн можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ.

Читайте також: NYT: Україна спрямує мільярди для виплати «тисячі Зеленського»

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.