ХАМАС завищує кількість загиблих людей і спотворює статистику, аби очорнити Ізраїль — ЗМІ

Джерело: The Telegraph

У Секторі Гази кількість загиблих мирних жителів залишається невідомою, оскільки дані, що публікуються Міністерством охорони здоров’я Гази контролюються ХАМАСом. Ті своєю чергою надають часто серйозні статистичні помилки, наприклад, дорослих загиблих приписують до дітей.

У результаті такі звіти підривають репутацію Ізраїлю. Багато світових ЗМІ, висвітлюючи ізраїльсько-палестинський конфлікт, посилаються на Міністерство охорони здоров’я Гази.  Однак, згідно з дослідженням Товариства Генрі Джексона, виявлено численні помилки в цих звітах.

Оглядачі виявили, що чоловіків помилково класифікують як жінок, а дорослих — як дітей. Крім того, серед загиблих реєструються випадки смерті, не пов’язані з бойовими діями, такі як природні смерті або жертви від ракетних обстрілів, що призводить до завищення загальної кількості жертв. Наприклад, ООН звітувала, що майже 70% усіх загиблих у Секторі Гази складають жінки та діти.

Ці помилки в статистиці, на думку експертів, можуть створювати уявлення, що Ізраїль несе відповідальність за більшість цивільних жертв. Разом з тим насправді значну частину загиблих складають чоловіки бойового віку, що є учасниками бойових дій.

Міжнародні ЗМІ часто не проводять детального аналізу цих даних і використовують цифри без перевірки, що може впливати на формування однобічного наративу. Наприклад, BBC, CNN та The New York Times не завжди надають критичний аналіз інформації, наданої Міністерством охорони здоров’я Гази. Таке призводить до поширення неповної чи неправдивої інформації про жертви.

Згідно з дослідженням, 98% матеріалів ЗМІ цитували дані від ХАМАСу без сумніву, в той час, як лише 5% посилалися на ізраїльські джерела.

Цей дисбаланс у висвітленні кількості загиблих може негативно впливати на глобальне сприйняття конфлікту, створюючи хибне враження, що основними мішенями є цивільні особи. Зважаючи на це, оглядачі закликають до більш уважного аналізу статистичних даних та забезпечення прозорості у висвітленні наслідків війни в Газі.

Представники громадських організацій та медіа у спільній заяві закликали Верховну Раду України відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі “Рада” та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.

Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.

28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій. 

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

28 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, котрий зокрема збільшує чисельність співробітників Служби безпеки України.