У Польщі знайшли 11 картин, які викрали під час евакуації з України у 2022 році
Джерело: РАР
Викрадені у Польщі під час евакуації з Києва до Швейцарії після початку повномасштабного вторгнення 11 творів сучасного мистецтва знайдено і повернуто.
Прокурорка Окружної прокуратури у Перемишлі Малґожата Тацюх-Курасєвіч розповіла, що твори мистецтва були викрадені під час пограбування у ніч на 25 березня 2022 року в Перемишлі, коли їх перевозили з України до Швейцарії.
Зокрема це десять картин і одна фотографія таких митців, як Дем’єн Герст, Бенксі, Такаші Муракамі, Лінда Маккартні, Сіннін Ши. Їх загальна вартість понад 186 600 доларів.
“9 грудня 2024 року відбувся значний прорив у розслідуванні – через майже три роки викрадені твори сучасного мистецтва відомих іноземних художників було повернуто”, – повідомила прокурорка Тацюх-Курасєвіч.
За її словами, 11 грудня оригінальність творів підтвердили іноземні експерти.
Як зазначила прокурорка, повернення викрадених картин і фотографії стало результатом спільної роботи Окружної прокуратури у Перемишлі, співробітників Воєводського управління поліції в Ряшеві та співпраці із представниками компанії-власника творів.
Згідно з повідомленням, розслідування у справі про викрадення творів мистецтва під наглядом прокуратури Перемишля проводила Міжнародна спільна слідча група, створена в межах європейської інституції Євроюст (Eurojust).
Крім цього, над пошуком картин працювали директор департаменту Офісу генерального прокурора України та співробітники Національної поліції України.
- На території Європі виявили масштабну мережу з виготовлення та продажу підроблених картин відомих митців, зокрема Бенксі, Пабло Пікассо та Енді Воргола. За даними італійської поліції, приблизно 38 осіб у різних країнах, зокрема в Італії, Іспанії, Франції та Бельгії, підозрюють у причетності до виготовлення та збуту фальшивих творів мистецтва.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Генерального штабу ЗСУ та Військової служби правопорядку з проханням перевірити інформацію про знущання з військовослужбовців 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ.
У мережі розкритикували шеф-кухаря Євгена Клопотенка через зйомки шоу програми “Реальна історія” в трапезній Києво-Печерської лаври. Адміністрація лаври опублікувала свою заяву стосовно цього.
Канадський співак Джастін Бібер у документальному фільмі “Джастін Бібер: Пори року” розповів, що тривалий час був залежним від наркотиків.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман пожертвує мільйон доларів з особистих коштів до інавгураційного фонду Дональда Трампа.
16 грудня в Бундестазі відбудеться голосування щодо вотуму довіри канцлеру Олафу Шольцу. Це стане ключовим етапом у процесі, який може призвести до дострокових парламентських виборів, запланованих на 23 лютого, після краху тристоронньої коаліції.