Таємні угоди Росії та КНДР допомагають Кім Чен Ину фінансувати ядерну програму – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Лідер КНДР Кім Чен Ин, імовірно, знайшов нові способи наповнити державний бюджет країни, що дало йому змогу продовжити розбудову ядерного арсеналу. Імовірно, фінансова допомога поступає Північній Кореї від Росії.

Повідомлення про нові види цукру на місцевих ринках. Супутникові знімки потягів, що перетинають кордон. Вантажні судна з вимкненими транспондерами. Оцінюючи непрозору економіку Північної Кореї, а не сувору статистику, експерти звертають увагу саме на ці показники.

І всі вказують на один висновок: Кім Чен Ин знайшов нові способи наповнити свою виснажену скарбницю. Ці гроші дозволяють йому ігнорувати фінансові стимули, покликані повернути Північну Корею за стіл переговорів, і продовжувати розбудову свого ядерного арсеналу.

Його дід, засновник держави Кім Ір Сен, керував країною за підтримки Радянського Союзу. Зараз, коли Північна Корея готується відзначити 70-ту річницю перемир’я, яке поклало край Корейській війні 27 липня 1953 року, режим знову має подякувати Росії.

Минулого місяця ООН повідомила, що Росія відновила надсилання нафти до Північної Кореї вперше з 2020 року. Це слідує за попереднім відновленням поставок зерна. Хоча неможливо знати, що взамін надає КНДР РФ, уряд США та незалежні аналітики сходяться на думці, що йдеться про боєприпаси з величезних запасів північної Кореї.
що відбувається в іншому напрямку, і уряд США, і незалежні аналітики мають одну головну тезу: боєприпаси з величезних запасів Північної Кореї.

Цих втручань, звісно, недостатньо для повного відновлення зруйнованої ізольованої економіки. Проте разом із відновленням торговельних зв’язків із Китаєм та іншими джерелами доходу, такими як кіберзлочинність, допомога з боку Росії забезпечує стабільність економіки, що дозволяє Кім Чен Ину продовжувати кидати виклик міжнародній спільноті.

“Північній Кореї завжди вдається знайти спосіб вижити. Немає жодних ознак того, що найближчим часом воно повернеться до ядерних переговорів”, — сказала Рейчел Мін’юнг Лі, регіональна менеджерка з питань Open Nuclear Network у Відні, яка майже два десятиліття працювала аналітиком у Open Source Enterprise ЦРУ.

Росія та Китай демонструють свою підтримку КНДР, відправляючи високопоставлені делегації до Північної Кореї, щоб відзначити річницю — це перший подібний візит іноземних представників після пандемії Covid-19. Російська група прибула увечері 25 липня та була прийнята вищими кадрами.

Пхеньян, якому вже близько 15 років заборонено продавати зброю, відкидає звинувачення в постачанні озброєння Росії. Проте в грудні Білий дім заявив, що має докази того, що Північна Корея завершила першу поставку зброї ПВК “Вагнер” для використання в Україні, яка містила піхотні ракети та ракети.

Окрім цього, КНДР володіє достатнім запасом артилерійських снарядів калібру 152 мм, які дуже потрібні Росії. Вони сумісні зі зброєю радянських часів, яку війська РФ використовують у війні проти України.

Північна Корея володіє незліченними запасами боєприпасів, які можуть складати мільйони патронів.

Північна Корея, швидше за все, скористається шансом розвантажити частину своїх запасів за високу ціну, сказав експерт зі зброї Йост Оліманс. Скільки саме вони отримають, залежить від їхньої здатності вести переговори.

З огляду на те, що і Північна Корея, і Росія підпадають під санкції ООН, обидві прагнуть приховати, скільки саме відбувається торгівля. Але є багато ознак того, що активність зростає.

Наприкінці 2022 року дві країни відновили залізничне сполучення, яке було зупинено протягом майже трьох років, згідно із супутниковими знімками, включно з листопадовими, на яких видно потяг, який прямує з Росії до Північної Кореї та зупиняється на станції обробки вантажів.

Кан Мі-джін, біженка з Північної Кореї, яка зараз керує компанією в Південній Кореї, яка спостерігає за економікою її колишнього будинку, каже, що її знайомі повідомляють, що російський цукор потрапив на ринки за останні місяці. За словами Кан, його сприйняли насторожено, оскільки він грубіший і темнішого кольору, ніж звикли північнокорейці.

Є також ознаки збільшення активності з Китаєм після того, як дві країни відновили своє основне залізничне сполучення минулого року, яке було закрито після Covid. На вулицях Китаю можна спостерігати за рухом транспорту між китайським прикордонним містом Даньдун і сусіднім містом Сінуюджу Північної Кореї.

Вебсайт Daily NK, який є частиною групи некомерційних агентств, пов’язаних із Міністерством об’єднання Південної Кореї, повідомив, що його джерела на місці помітили збільшення довжини вантажних поїздів. У ньому повідомляється, що продукти харчування та будівельні матеріали є одними з товарів, які потрапляють до Північної Кореї.

Серед небагатьох товарів, які Північна Корея намагається продати за кордон, є товари, які вона може видобувати вдома, а потім торгувати таким чином, щоб уникнути перехоплення.

Згідно з даними IHS Markit, у головному міжнародному морському порту Нампо обсяг судноплавства, який можна виявити зовнішнім світом, досяг 100 суден у першій половині цього року, і він міг потроїти рух, який спостерігався в порту протягом років пандемії.

Ще однією ознакою того, що Північній Кореї є гроші, які можна витрачати, є березневий звіт Групи експертів ООН з питань безпеки, згідно з яким поставки нафтопродуктів у 2022 році знову перевищили річний обсяг імпорту в 500 000 барелів, дозволений під санкціями.

Цього року, за словами комісії, Північна Корея також придбала ще шість вантажних суден у порушення санкцій. Чотири з цих кораблів були серед тих, які протягом останнього місяця відправлялися до місць призначення за залізом і вугіллям у Китаї, намагаючись продати товари, видобуті в Північній Кореї, за тверду валюту, повідомляє NK News.

Північна Корея також продовжує ухилятися від санкцій через передачу товарів з судна на судно у відкритому морі, яка часто здійснюється в темряві з вимкненими транспондерами, щоб уникнути виявлення, заявила група ООН.

Іншим можливим джерелом доходу є кіберзлочинність. І США, і Південна Корея звинуватили режим КНДР в розгортанні хакерів у різних куточках світу для фінансування своїх збройних програм.

Вони кажуть, що ці затребувані працівники можуть заробляти до 300 000 доларів США на рік за кордоном — часто дистанційно через фрилансерські платформи з фальсифікованими або викраденими ідентифікаторами — і можуть допомогти в кібератаках і крадіжках криптовалюти, які допомогли Північній Кореї заробити приблизно 1,7 мільярда доларів у 2022 році.

Північна Корея не публікує офіційних статистичних даних щодо загального розміру своєї економіки. З огляду на те, що так багато невідомо та навмисно замовчується, важко зробити загальну оцінку обсягу економічної діяльності.

Більш того, країна все ще страждає від пандемії та є однією з небагатьох країн у світі, яка не розпочала програму вакцинації, сказала Анвіта Басу, експерт із Північної Кореї та голова відділу ризиків у Європі BMI, Fitch. Компанія Solutions.

Однак ознаки відновлення торгівлі з Китаєм, історично найбільшим торговим партнером Північної Кореї, означають, що за оцінками Fitch економіка повернулася до зростання після двох повних років спаду, хоча значна невизначеність залишається.

Проте умови на місцях у Північній Кореї залишаються похмурими для більшості населення. За оцінками Всесвітньої продовольчої програми, яка роками діяла в Північній Кореї до пандемії, 40% населення недоїдає.

Повінь за останні кілька років спустошила сільськогосподарські угіддя та знищила посіви, а рішення Кім Чен Ина закрити кордони перекрило потік продуктів харчування, які потрапляли на ринки.

Державна пропагандистська машина Кіма досі сильно спирається на доктрину самозабезпечення, викувану його дідом, яка закликає своїх громадян допомагати один одному перед обличчям того, що вона вважає ворожими намірами США скалічити свою економіку та повалити своїх правителів.

Коли у 2017 році КНДР припинила будівництво електростанцій через санкції, країна почала реалізовувати інші проєкти.

Згідно з пошуком бази даних, державне корейське центральне інформаційне агентство згадувало про “будівництво житла” близько 200 разів за останні два роки.

Однак ці витрати бліді порівняно з коштами, витраченими на озброєння. Режим Кім Чен Ина витратив приблизно від 400 до 650 мільйонів доларів США на створення та випробування 33 ракет, які він запустив у першій половині 2022 року, свідчать дані, зібрані Корейським інститутом оборонного аналізу, пов’язаним з урядом військовим дослідницьким центром.

Загалом 2022 року вона вистрілила понад 70 ракет, тобто могла витратити понад 1 мільярд доларів на випробувані ракети. Це дорівнює приблизно 4% її економіки в 25 мільярдів доларів.

США, Південна Корея та Японія заявили, що КНДР було б краще використати гроші, витрачені на ракети, на годування свого народу. Проте непокора Кім Чен Ина міжнародному співтовариству допомогла йому певною мірою захиститися від ризику будь-яких дій США. Його програма озброєння розвинулася до такого рівня, що він міг мати достатньо в своєму арсеналі, щоб завдати надійного ядерного удару по Південній Кореї та Японії — двом азійським державам, у яких знаходяться десятки тисяч військовослужбовців США.

І він не виявляє жодних ознак сповільнення. Після рекордної серії випробувань 2022 року Кім Чен Ин знову розширив свою військову програму цього року. Лише цього місяця він випробував нову міжконтинентальну балістичну ракету, призначену для удару по материковій частині США.

“Війна Росії в Україні, ймовірно, надихає Кім Чен Ина на більш агресивну поведінку. Китай і Росія не виконали своїх санкційних зобов’язань відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, тому санкції не працюють належним чином і дозволяють Пхеньяну продовжувати розробку ядерної зброї та провокаційну поведінку, — сказав Дуйон Кім, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки в Сеулі.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.

На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.