Велика Британія виділила понад $44 млн для допомоги українській енергетиці

Джерело: уряд Великої Британії

Велика Британія виділила 35 млн фунтів стерлінгів (понад $44 млн) для підтримки енергетики України.

“Великобританія надала 35 мільйонів фунтів стерлінгів надзвичайної допомоги, щоб допомогти Україні відновити енергосистему та підтримати найбільш вразливі верстви населення під час третьої зими війни”, – йдеться у повідомленні.

Велика Британія також запровадила нові санкції проти двох енергетичних компаній РФ і 20 нафтових танкерів її тіньового флоту.

“Сьогоднішні санкції спрямовані проти 20 суден тіньового флоту, що перевозять нелегальну російську нафту, включаючи Ocean Faye, Andaman Skies і Mianzimu, кожне з яких у 2024 році перевезло понад чотири мільйони барелів російської нафти”, – додали в британському уряді.

Наразі країна запровадила санкції проти понад 100 кораблів, що транспортують російські енергоносії, в тому числі 93 нафтових танкерів, “більше, ніж будь-яка інша країна”.

  • Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
  • Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.
  • Нещодавно Україна отримала від Великої Британії ще десятки ракет Storm Shadow. Це вперше, відколи британський уряд очолив Кір Стармер.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.