РФ призвала до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму
Джерело: DW
Заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі восени цього року.
Як уточнила попередня очільниця відомства Таміла Ташева, ідеться саме про призов на строкову службу, що, як і мобілізація, є порушенням міжнародного права державою-окупантом.
“Навіть згідно з російським законодавством строковиків, а це фактично 18-річні хлопці, не мають права відправляти на війну. Відповідно що Росія робить? Вони змушують строковиків, коли в них завершується строк служби, підписати контракт. Достатньо багато кримчан воюють у лавах Збройних сил Російської Федерації”, — сказала Ташева.
За її словами, внаслідок цього на війні загинули вже кілька тисяч кримців. Крім того, серед російських полонених є підтверджені вихідці з окупованого Криму.
“Для нас дуже важливо, аби такі люди не йшли воювати. Ключова історія — виїхати. Але не у всіх є можливість. Когось не випускають, наприклад, без російського документа для виїзду за кордон”, — каже експосадовиця.
Виходом з цієї ситуації вона бачить ухилення від військової служби.
- За повідомленням Центру національного спротиву (ЦНС), російські окупанти перетворили дитячий табір “Артек” на пропагандистський “волонтерський” центр, де змушують дітей допомагати російській армії.
- Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.
- В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.