Протягом ночі над Україною збито 51 ворожий безпілотник
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
Уночі росіяни випустили по Україні понад 80 безпілотників. Більшість вдалось збити, решта – локаційно втрачені.
Загалом було випущено 81 БпЛА – “шахед” і невстановленого типу – з кількох напрямків: Брянська, Курська, Міллерово, Орла (РФ).
Запуск безпілотників розпочався з вечора 17 грудня та тривав до ранку 18 грудня.
Захисники українського неба збили 51 БпЛА у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Житомирській, Хмельницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.
Решта 30 – локаційно втрачено завдяки активній протидії.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ, мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Влучань не зафіксовано, інформація щодо руйнувань чи постраждалих не надходила.
- Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї.
Події навколо антикорупційного активіста Віталія Шабуніна стали черговою демонстрацією глибокої кризи в українському суспільстві, яку влада (цього разу українська, а не російська) використовує для посилення власних позицій та контролю у тих сферах, де раніше доводилось діяти у партнерстві. Багато хто вбачає тут тенденцію до побудови під прикриттям воєнного стану режиму, який є природним для російського суспільства. Однак, йдеться радше про спробу створити копію режиму Віктора Орбана, ніж Володимира Путіна. З тією різницею, що Угорщина Орбана УЖЕ в ЄС і НАТО з усіма перевагами цього статусу, а Україна Зеленського ще навіть не на порозі.
Француженка Жизель Пеліко, яка була жертвою масових багаторічних зґвалтувань, організованих її чоловіком, отримала найвищу нагороду Франції – орден Почесного легіону.
У німецькій федеральній землі Саксонія-Ангальт поліція вилучила в овочевій крамниці сотні кілограмів психотропної речовини каптагон вартістю близько 20 мільйонів євро.
Державний департамент США звільнив майже десять працівників Офісу глобальних змін — останніх експертів, які відповідали за кліматичну політику США на міжнародному рівні.
Уранці 14 липня спецпредставник США з питань Росії та України Кіт Келлог прибув до Києва.