Фейковий центр реабілітації на Хмельниччині: злочинці позбавляли волі та торгували людьми
Джерело: Хмельницька обласна прокуратура
Злочинці викрадали людей і утримували їх у спеціально відведеному приміщенні, де їм пропонували платні послуги з лікування, але ніякого медичного обслуговування не надавали.
Житель міста Львова разом із чотирма спільниками організував псевдореабілітаційний центр на території Хмельницької області, який нібито надавав допомогу особам з різними залежностями. Вони орендували житловий будинок з прилеглою земельною ділянкою в обласному центрі.
Пацієнтів знаходили в інтернеті або серед знайомих. Також розповсюджували оголошення про надання допомоги у подоланні залежностей та лікуванні ПТСР. Вартість «лікування» становила близько 20 тис. грн на місяць. Оплату здійснювали родичі пацієнтів. Тих, хто не бажав добровільно їхати до реабілітаційного закладу, забирали силою.
На момент викриття в центрі знаходилось близько 44 осіб з різних регіонів України.
Наразі слідчі поліції вже завершили розслідування і передали матеріали до суду. П’ятьом фігурантам доведеться відповідати за ч.ч. 2, 3 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) ККУ, а одному із них ще й за ч. 1 ст. 149 (Торгівля людьми) ККУ. Їм загрожує до 10 років ув’язнення.
Артист балету Сергій Полунін, котрий підтримує повномасштабне вторгнення РФ в Україні, вирішив залишити Росію, зауваживши, що у нього “душа не на місці”.
У столиці Франції скасували показ фільму “Останнє танго в Парижі” режисера Бернардо Бертолуччі. Проти демонстрації картини виступили групи з захисту прав жінок, оскільки фільм містить сцену зґвалтування, зняту без згоди виконавиці головної ролі Марії Шнайдер.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року 80% українців ідентифікують себе як громадяни України.
Ключовим критерієм належності до української нації для більшості є любов до України та засудження російської агресії.