За допомогою «Армія+» відтепер можна повернутися на службу із СЗЧ: як це зробити
Джерело: Рустем Умєров
У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).
За словами міністра оборони Рустема Умєрова, процес займає всього 5 хвилин, дозволяє сформувати цифровий рапорт і повідомити про бажання повернутися.
Після подання рапорту запускається механізм повернення, що включає оформлення документів, відновлення виплат та супровід на кожному етапі.
Військового запитають, чому він залишив службу (серед варіантів є, зокрема, некомпетентність командира чи бажання перевестись до іншої частини).
Далі потрібно обрати адресу Військової служби правопорядку (ВСП), куди військовий хоче прибути. За бажанням можна додати військовий квиток і рекомендаційний лист для переведення в іншу частину.
Військовослужбовець матиме 24 години для приїзду до ВСП для оформлення документів і відправлення до однієї із 17 військових частин із затвердженого списку. Командир частини матиме 72 години для відновлення грошового забезпечення та соціальних гарантій.
- Верховна Рада в цілому підтримала проєкт закону № 12095 про добровільне повернення на службу для осіб, які вперше самовільно залишили військові частини або дезертували.
- З 2022 року в Україні відкрито майже 96 000 кримінальних справ проти військовослужбовців, котрі покинули свої позиції після початку війни з Росією. Це в шість разів більше, ніж у 2022 році. Більшість справ розпочато цього року.
Через нічну атаку дронів на Київщині загинула жінка, є поранені, на території заводу спалахнула пожежа.
Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Сполучені Штати представили Росії “сильний мирний план” для завершення війни в Україні.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.