Збройні Сили України створили підрозділ із захисту культурної спадщини

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.
Гаазька конвенція 1954 року є основним міжнародним договором, що регулює захист культурних цінностей від загроз під час збройних конфліктів. Цей документ став першою міжнародною угодою універсального характеру, яка спеціалізується саме на захисті культурних цінностей у випадку війни. Україна ратифікувала Перший Протокол щодо захисту культурних цінностей під час збройних конфліктів у 1956 році, а Другий протокол – у 2020 році.
“Створення спеціального підрозділу є черговим заходом імплементації на національному рівні положень частини другої статті 7 Конвенції про захист та збереження культурних цінностей у випадку збройного конфлікту”, – зазначають у Генштабі.
Відповідне рішення було ухвалене Головнокомандувачем Збройних Сил України та затверджене спільною директивою Міністра оборони України й Головнокомандувача ЗС України після тривалих консультацій з міжнародними партнерами, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, а також за участю громадськості.
До складу нового підрозділу увійдуть військовослужбовці з освітою та досвідом роботи в галузях культури, археології, історії та музейної справи. Основним завданням підрозділу буде координація заходів, спрямованих на захист, збереження та недопущення знищення об’єктів культурної спадщини, що можуть опинитися під загрозою через бойові дії.
-
Із початку повномасштабної війни зруйновано 1080 пам’яток культурної спадщини, зокрема 121 національного рівня.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.