1080 пам’яток культурної спадщини зруйновано або пошкоджено внаслідок збройної агресії РФ
Джерело: Мінкульт
За період з 24 лютого 2022 року до 25 травня 2024 російські окупанти зруйнували або пошкодили 1080 пам’яток культурної спадщини. З них національного значення – 121, місцевого – 879, щойно виявлених – 80.
Пам’ятки культурної спадщини пошкоджено або зруйновано у 18 областях:
Харківська область – 302;
Херсонська область – 150;
Донецька область – 125;
Одеська область – 116;
Чернігівська область – 70;
Київська область та м. Київ – 69;
Запорізька область – 46;
Миколаївська область – 45;
Дніпропетровська область – 39;
Львівська область – 36;
Луганська область – 30;
Сумська область – 26;
Хмельницька – 10;
Полтавська область – 6;
Вінницька область – 4;
Житомирська область – 4;
Кіровоградська – 1;
Черкаська – 1.
- За оцінками ЮНЕСКО, Україні знадобиться майже 9 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття, щоб відбудувати свої культурні об’єкти та відродити туристичну галузь після повномасштабного вторгнення Росії.
- Україну вперше обрано на посаду віцеголови Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту.
- В Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків ЮНЕСКО відкрила унікальну виставку фотографій, зроблених українськими фотожурналістами. Всі ці роботи присвячені впливу війни в Україні на культуру.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.