Україні знадобиться $9 млрд для відновлення туризму і культурних об’єктів – ЮНЕСКО

Джерело: AP

За оцінками ЮНЕСКО, Україні знадобиться майже 9 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття, щоб відбудувати свої культурні об’єкти та відродити туристичну галузь після повномасштабного вторгнення Росії.

Зазначається, що з початку повномасштабної війни, культурний і туристичний сектори України втратили понад 19,6 мільярда доларів.

Тоді як загальні збитки від руйнувань культурних об’єктів та тисяч інших культурних цінностей по всій країні сягають близько $3,5 млрд.

Бойові дії завдали шкоди 341 культурному об’єкту, зокрема столиці України Києві, а також Львові та Одесі.

У ЮНЕСКО заявили, що навмисне знищення об’єктів культурної спадщини, зокрема релігійних споруд та артефактів, можуть розцінити як воєнний злочин.

Міжнародний кримінальний суд вперше висунув звинувачення у воєнних злочинах, пов’язаних із цілеспрямованими нападами на історичні релігійні пам’ятники та будівлі у справі щодо Малі у 2015 році.

Зауважимо, 22 листопада 2023 року Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.