Уряд запроваджує фіксовані тарифи на електроенергію для будинків без теплопостачання

Джерело: Тарас Мельничук/Telegram

Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Пільгові ціни будуть доступні для побутових споживачів, котрі проживають у багатоквартирних будинках, де:

  • відсутнє централізоване або автономне опалення;
  • немає газифікації природним газом;
  • теплопостачання не функціонує або використовуються лише електроенергія як енергоносій.

Механізм передбачає надання знижок за чітко визначених умов, щоб підтримати споживачів, які не мають альтернативних джерел опалення.

Раніше стало відомо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила нові тарифи для Укренерго на 2025 рік.

Тариф на передачу електроенергії зросте з 528,57 грн/МВт-год до 686,23 грн/МВт-год, а для підприємств “зеленої” електрометалургії — до 359,55 грн/МВт-год. Водночас тариф на диспетчеризацію знизять до 98,97 грн/МВт-год із нинішніх 104,57 грн/МВт-год.

Тимчасовий керівник НЕК “Укренерго” Олексій Брехт зазначив, що новий тариф враховує майже повний обсяг спеціальних обов’язків компанії. За його словами, це рішення допоможе уникнути накопичення боргів на ринку електроенергії.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.