У Києві викрили підозрюваних у підпалах для ФСБ: 41-річного чоловіка та 15-річного підлітка
Джерело: Київська міська прокуратура, Національна поліція, Служба безпеки України
У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.
За даними слідства, у грудні 2024 року 41-річний киянин отримав пропозицію “трохи заробити” від невідомої особи. Йому запропонували 10 тисяч доларів США за підпал автомобіля військовослужбовця ЗСУ чи іншого силового формування.
Чоловік знайшов Jeep Cherokee із символікою ЗСУ на вулиці Деміївській. Він фотографував його та надіслав фото замовнику. Після отримання підтвердження підозрюваний облив автомобіль бензином і підпалив його.
Водночас 15-річному юнаку надали завдання підпалити відділення “Укрпошти” у Святошинському районі Києва. Легкозаймистою речовиною він підпалив двері та килимок біля входу до відділення.
Обох затримали, їм повідомлено про підозру. Суд обрав для підозрюваних запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Правоохоронці продовжують розслідування, щоб встановити всі деталі та можливих замовників.
- 43-річному жителю Одеси оголошено підозру у підпалі вантажівки, яку він підпалив через те, що вона закривала краєвид з вікна його квартири. За скоєне правопорушення йому загрожує до 10 років ув’язнення.
- У Дніпрі кіберфахівці та слідчі Служби безпеки України затримали агента ФСБ, що здійснював коригування російських ударів по місту і готував підпали автомобілів військовослужбовців у регіоні. Затриманий також планував атаки на об’єкти Укрзалізниці.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.