Кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж вважалося – дослідження

Джерело: AP

Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, – можливо, такими ж давніми, як і сама планета.

Замість віку у 400 мільйонів років, як вважали раніше, льодові сяючі кільця можуть мати близько 4,5 мільярда років – приблизно стільки ж, скільки й сам Сатурн, повідомила команда дослідників з Японії.

Тривалий час астрономи припускали, що кільця Сатурна сформувалися разом із планетою, близько 4,5 мільярда років тому. Однак, вже у 2004 році з’явилася альтернативна гіпотеза стосовно їхнього відносно молодого віку–  через чистоту від пилу – можливо, лише 100-400 мільйонів років. Зокрема зображення апарату NASA Cassini не виявили жодних слідів затемнення кілець через удари мікрометеороїдів. Це й призвело до висновку, що кільця утворилися значно пізніше, ніж сама планета.

Проте комп’ютерне моделювання, проведене Рюкі Хьодо з Інституту науки в Токіо та його командою, засвідчило, що мікрометеороїди випаровуються при зіткненні з кільцями, залишаючи мінімальні сліди бруду або темного осаду. Заряджені ж частинки, що утворюються під час цього процесу, втягуються до Сатурна або ж вилітають у відкритий космос, завдяки чому кільця залишаються чистими. Це ставить під сумнів гіпотезу про молодий вік.

Та все ж Хьодо припустив, що кільця можуть бути “компромісного віку” – близько 2,25 мільярда років. Формування Сонячної системи супроводжувалося хаосом: великі планетоподібні об’єкти переміщувалися та взаємодіяли між собою. Саме в такому середовищі могли утворитися кільця Сатурна.

Враховуючи еволюційну історію Сонячної системи, більш імовірно, що кільця сформувалися ближче до раннього періоду існування Сатурна, – пояснив Хьодо.

Довідка. Кільця Сатурна – концентричні утворення різної яскравості, які ніби вкладені одне в одне, і створюють єдину пласку систему невеликої товщини, розташовану в екваторіальній площині Сатурна.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.