Вихід місцевої газети в Ізюмі поновили «за лічені дні» після деокупації

Джерело: Globe & Mail

Вихід місцевої газети в Ізюмі Харківської області відновили всього через  декілька днів після визволення від російських загарбників.

Як розповіли у виданні, головним виданням у регіоні була україномовна газета “Обрії Ізюмщини”. Відразу після окупації міста армія РФ розграбувала щойно відремонтовану редакцію та запустила власне російськомовне пропагандистське видання “Изюмский телеграф”, що зовні було ідентичним до “Обріїв Ізюмщини”.

При цьому головний редактор “Обріїв” Костянтин Григоренко, який був змушений виїхати з Ізюма напередодні приходу російських ворожих військ, підтримував україномовний сайт видання з евакуації, зосереджуючи увагу на розвінчуванні пропаганди.

Після визволення українськими захисниками Ізюма він всього за кілька днів відновив випуск “Обріїв”. Нині газета кожні два тижні виходить накладом 2000 примірників, а її сайт щомісяця відвідує близько 180 тисяч осіб.

Нещодавно редакційна команда випустила спецвипуск, у якому містилися історії про життя в окупації.

“Григоренко знає, що для багатьох це – чутлива тема, особливо коли в газеті публікуються фотографії та імена людей, яких підозрюють у співпраці із росіянами. Утім, за його словами, викриття правди – критично важливе для повернення до Ізюма демократії”, – йдеться у статті.

Своєю чергою, Григоренко переконаний, що ЗМІ відіграє важливу роль, зокрема для встановлення історичної правди. “Коли історики вивчатимуть цей час, вони перш за все читатимуть газети. Нічого насправді не існує, поки це не написано”, – пояснив він.

Варто зауважити, що українські воїни визволили Ізюм 10 вересня 2022 року.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.