Вихід місцевої газети в Ізюмі поновили «за лічені дні» після деокупації

Джерело: Globe & Mail
Вихід місцевої газети в Ізюмі Харківської області відновили всього через декілька днів після визволення від російських загарбників.
Як розповіли у виданні, головним виданням у регіоні була україномовна газета “Обрії Ізюмщини”. Відразу після окупації міста армія РФ розграбувала щойно відремонтовану редакцію та запустила власне російськомовне пропагандистське видання “Изюмский телеграф”, що зовні було ідентичним до “Обріїв Ізюмщини”.
При цьому головний редактор “Обріїв” Костянтин Григоренко, який був змушений виїхати з Ізюма напередодні приходу російських ворожих військ, підтримував україномовний сайт видання з евакуації, зосереджуючи увагу на розвінчуванні пропаганди.
Після визволення українськими захисниками Ізюма він всього за кілька днів відновив випуск “Обріїв”. Нині газета кожні два тижні виходить накладом 2000 примірників, а її сайт щомісяця відвідує близько 180 тисяч осіб.
Нещодавно редакційна команда випустила спецвипуск, у якому містилися історії про життя в окупації.
“Григоренко знає, що для багатьох це – чутлива тема, особливо коли в газеті публікуються фотографії та імена людей, яких підозрюють у співпраці із росіянами. Утім, за його словами, викриття правди – критично важливе для повернення до Ізюма демократії”, – йдеться у статті.
Своєю чергою, Григоренко переконаний, що ЗМІ відіграє важливу роль, зокрема для встановлення історичної правди. “Коли історики вивчатимуть цей час, вони перш за все читатимуть газети. Нічого насправді не існує, поки це не написано”, – пояснив він.
Варто зауважити, що українські воїни визволили Ізюм 10 вересня 2022 року.
- У Держкомтелерадіо відбулось засідання комітету з присудження премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. Цього року на здобуття премії надійшло 23 роботи.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.