Міноборони допустило до постачання в підрозділи ЗСУ новий український БпАК «Щедрик»

Джерело: Міністерство оборони України
Міністерство оборони допустило постачання українського безпілотного авіаційного комплексу “Щедрик” до підрозділів Сил оборони.
Безпілотний авіаційний комплекс “Щедрик” виконує завдання з моніторингу дій противника на полі бою. “Щедрик” здатен працювати як вдень, так і вночі.
Як повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводу життєвого циклу озброєння та військової техніки, комплекс “Щедрик” складається зі станції управління і дистанційно керованих літальних апаратів. Останні оснащено безшумними електричними двигунами та мають підвищену стійкість до впливу радіоелектронних перешкод.
Літальні апарати “Щедрик” здатні виконувати завдання навіть за умов сильного вітру, морозу та спеки. Акумулятори забезпечують тривалу безперервну роботу.
“Можливості літального апарата і його оптичного устаткування дозволяють працювати з важкодосяжної висоти для більшості вогневих засобів протиповітряної оборони противника”, –наголосив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
- Міністерство оборони виділить додаткові 1,1 мільярда гривень на закупівлю безпілотників.
- Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.
- Міноборони допустило до постачання універсальний наземний роботизований комплекс CRAB-LS українського виробництва.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.