В Україні продовжили заборону на експорт солі, газу та золота у 2025 році
Джерело: постанова на урядовому порталі
Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню та квотуванню у 2024 році, а також продовжив заборону на експорт окремих товарів до 2025 року. Серед таких товарів – сіль, природний газ українського походження, золото, срібло та брухт дорогоцінних металів.
Уряд зазначив, що такі обмеження запроваджено для запобігання дефіциту важливих товарів на внутрішньому ринку. Наприклад, дефіцит харчової солі виник після окупації Соледара російськими військами, через що вирішено продовжити режим ліцензування та квотування експорту солі. Заборони будуть переглядатися після стабілізації внутрішнього ринку.
Ліцензуванню підлягатимуть також експорт коксівного вугілля марки “К”, мазуту та окремих видів агропродукції. Зокрема, зернові та олійні культури до Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі експортуватимуться за встановленими квотами. Аналогічний режим передбачено для експорту цукру та м’яса птиці до країн ЄС.
Що ж до імпорту, уряд передбачив квоти та ліцензування на озоноруйнівні речовини, фторовані парникові гази, а також товари, які можуть їх містити.
- Кабінет Міністрів України затвердив проєкт змін до законодавства, який передбачає заміну терміну “мови меншин” на “міноритарні мови” та виключення російської й білоруської мов з переліку тих, на які поширюється Європейська хартія регіональних або міноритарних мов.
- Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
- Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.
Сьогодні, 7 лютого, у різних містах Словаччини та за її межами проходять акції протесту під гаслом “Словаччина – це Європа”. Учасники акції протесту висловлюють незгоду з політичним курсом уряду Роберта Фіцо та наголошують на тому, що Словаччина залишається невід’ємною частиною Європейського Союзу та НАТО.
Прокуратура Парижа розпочала розслідування щодо діяльності соціальної мережі X, оскільки її алгоритми, ймовірно, спотворили роботу автоматизованої системи обробки даних.
7 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка надає Міністерству культури та стратегічних комунікацій нові повноваження у сфері кінематографії.
Щотижневий американський журнал Time представив обкладинку нового випуску, на якій мільярдер Ілон Маск зображений за президентським столом в Овальному кабінеті Білого дому.
Гурт Kalush Orchestra опинився в центрі скандалу після відмови поширити збір коштів на дрон “Дзиґа” для українських військових.