В одному з заповідників США внаслідок пташиного грипу померло 20 тварин сімейства котячих
Джерело: CNN
Центр захисту диких котячих у Вашингтоні повідомив, що через пташиний грип у них померло 20 великих тварин – це понад половина популяції заповідника.
Про смерть тварин центр, розташований у Шелтоні, повідомив наприкінці минулого тижня у соцмережах.
“Це був один великий жах. Я ніколи не думав, що з нами може трапитись щось подібне. Можливо, тільки у закладах, де тварини живуть поряд один з одним, а наші розкидані на п’яти акрах”, – сказав у коментарі CNN директор та співзасновник центру Марк Метьюз.
Поки не вдалось встановити, як тварини заразились пташиним грипом. Перша смерть унаслідок хвороби була зафіксована незадовго до Дня подяки наприкінці листопада.
Серед 20 померлих тварин: п’ять африканських сервалів, чотири рисі, чотири пуми, дві канадські рисі, метис амурського та бенгальського тигра та інші види великих котячих.
“Таббі, вона була моїм улюбленим тигром. До Дня подяки у нас було 37 тварин. Сьогодні у нас 17 тварин, зокрема чотири, які одужують”, – розповів Метьюз.
Зараз заповідник на карантині і зачинений для відвідувачів, аби запобігти подальшому поширенню пташиного грипу.
Центр працює з федеральними та державними представниками з охорони здлров’я тварин, дезинфікуючи всі приміщення та предмети. Також центр співпрацює з ветеринарами над розробленням стратегії профілактики.
Роботу заповідника сподіваються відновити у 2025 році.
Пташиний грип зазвичай розповсюджується через респіраторні виділення та контакт між птахами. Він також може передаватись м’ясоїдним тваринам, які їдять птахів.
Коти найвразливіші до пташиного грипу. Спершу у тварини виникають ледь помітні симптоми, які можуть швидко прогресувати і часто призводити до смерті протягом 24 годин через стан, схожий на пневмонію.
Серед симптомів – втрата сил, набряк частин тіла, втрата координації та діарея у домашніх птахів. Коти і собаки можуть страждати лихоманкою, слабкістю, поганим апетитом.
Департамент рибних ресурсів та дикої природи Вашингтона цього місяця повідомив, що по всьому штату зростає кількість випадків пташиного грипу.
- Вірус пташиного грипу типу H5N1 став причиною смерті 47 тигрів, трьох левів і пантери у зоопарках В’єтнаму.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.