Військову допомогу Україні надають 8 міжнародних коаліцій: які країни до них входять

Джерело: Міністерство оборони України
У Міноборони розповіли, як країни допомагають українському війську.
У вересні 2023 року міжнародна допомога Україні трансформувалася у формат “Рамштайн 2.0”, що означає перехід від двосторонніх домовленостей до організації допомоги через коаліції країн. Це дозволяє краще координувати дії, систематизувати допомогу та збільшити її обсяги.
Зараз є 8 основних коаліцій, кожна з яких відповідає за певний напрямок підтримки Збройних сил України:
- Авіація – 14 країн, які очолюють США, Данія і Нідерланди.
- Морські спроможності – 18 країн, серед яких лідерами є Велика Британія і Норвегія.
- Протиповітряна та протиракетна оборона – 14 країн, очолювані Францією і Німеччиною.
- Артилерія – 14 країн, лідери — Франція і США.
- Бронетехніка та маневреність – 14 країн, які очолюють Польща, Німеччина й Італія.
- Дрони – 16 країн, лідерами є Латвія і Велика Британія.
- Розмінування – 21 країна, очолювані Литвою та Ісландією.
- ІТ та кібербезпека – 17 країн, лідери — Естонія і Люксембург.
Постійно триває робота над залученням нових країн до участі у коаліціях.
Франція, окрім головування у вищезгаданих коаліціях, долучилася ще до 5 ініціатив. Чехія, Іспанія, Швеція та Данія також стали учасниками 6 коаліцій, зокрема Коаліції інтегрованої ППО та ПРО. Бельгія та Греція доєдналися до 5 коаліцій, в тому числі до Коаліції авіаційних спроможностей.
- За даними ЗМІ, новообраний президент США Дональд Трамп планує зменшити надання американської допомоги Україні. Відтак він тисне на країни Європи, аби вони взяли на себе більше зобов’язань у цьому питанні.
- Днями адміністрація президента США Джо Байдена оголосить про пакет озброєння Україні на суму у 1,2 млрд доларів. Це буде останній пакет у межах “Ініціативи сприяння безпеці України” (USAI).
- Велика Британія надасть Україні додаткову оборонну допомогу на суму 286 млн доларів.
- 16 грудня уряд Італії схвалив надання Україні вже десятого пакету збройової допомоги на тлі повномасштабного вторгнення РФ.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.