На випадок війни: у Швеції шукають місця для нових могил

Джерело: Associated Press

Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.

Земельні ділянки для поховань обирають за рекомендаціями Церкви Швеції. Такий підхід узгоджується з настановами Шведського агентства з питань цивільного захисту та Збройних сил, які закликають бути готовими до можливих кризових ситуацій.

Згідно з положеннями Церкви Швеції, затвердженими законом, похоронні асоціації повинні забезпечити землю для поховання приблизно 5% населення в межах парафії.

Гетеборзька асоціація похоронів, що діє в другому за величиною місті Швеції, планує придбати щонайменше 40 470 м² землі для створення місць поховань на випадок війни. Це дозволить забезпечити місця для близько 30 тисяч загиблих. Додатково організація розраховує на 60 700 м² землі для кладовищ у мирний час.

“Ці рекомендації означають, що нам потрібно більше землі для цвинтарів. У великих містах, де земельних ресурсів бракує, ділянок для кладовищ не завжди достатньо навіть у часи спокою та миру”, — зазначила радниця Гетеборзької похоронної асоціації Катаріна Евенсет.

Разом із місцевим муніципалітетом, який має монопольне право ухвалювати рішення щодо землекористування, асоціація поховань у Гетеборзі визначила велику територію для облаштування нового кладовища.

Проте процес затвердження та облаштування цвинтаря може тривати близько 10 років, тоді як Шведське агентство з питань надзвичайних ситуацій продовжує зосередити увагу на загрозі війни.

Швеція дотримувалася нейтралітету з XIX століття, уникаючи участі у світових війнах. Під час Другої світової війни країна підтримувала економічні зв’язки з нацистською Німеччиною, а в період Холодної війни залишалася поза протистоянням НАТО і Варшавського договору, зосереджуючись на оборонній промисловості та дипломатії.

У XXI столітті через загрозу з боку Росії Швеція змінила курс, ставши 7 березня 2024 року 32-м членом НАТО. У травні прем’єр-міністр Ульф Крістерссон заявив про готовність розмістити ядерну зброю США у разі війни.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.