У Південній Кореї запросили ордер для арешту відстороненого президента
Джерело: Yonhap
Спільна слідча група в Південній Кореї подала запит на арешт президента Юна Сук Йоля, звинувачуючи його в повстанні та зловживанні владою. Запит був поданий до Західного окружного суду Сеула вночі 24 грудня. Це зробило Юна першим чинним президентом країни, для якого запитали арешт.
Юна звинувачують у тому, що 3 грудня він оголосив воєнний стан і наказав розмістити війська в Національних зборах, щоб перешкодити депутатам проголосувати проти указу. Слідчі стверджують, що його дії порушують закони країни.
Президент відкинув усі звинувачення, назвавши своє рішення “управлінським актом”, метою якого було запобігання зловживанням з боку опозиційної партії.
Згодом стало відомо, що прокуратура Південної Кореї розслідує звинувачення проти президента Юн Сук Йоля у державній зраді та зловживанні владою. Невдовзі у його офісі провели обшуки.
Президент Юн, якого звинувачують у підбурюванні до повстання, залишається фігурантом кримінальної справи. Йому заборонено залишати країну, хоча поки що він не заарештований і не допитаний. Поліція, яка здійснила обшук в офісі Юна, підтвердила, що мала ордер на слідчі дії, де президент був зазначений як підозрюваний.
Юн Гап Гин, представник Юна, заявив, що команда захисту подасть судовий документ із висновками щодо запиту на арешт і офіційно призначить адвокатів.
Раніше Юн заявляв, що планує вжити “формальних кроків” у відповідь на дії слідчих. Він також розкритикував Управління з розслідування корупції для високопосадовців (CIO), яке є частиною слідчої групи, зазначивши, що це агентство не має повноважень розслідувати звинувачення в повстанні.
Запит на арешт став кульмінацією тривалого протистояння між президентом і опозицією, яке триває з моменту оголошення воєнного стану
- Тимчасово відсторонений від обов’язків президента Південної Кореї Юн Сок Йоль вдруге не з’явився на виклик спеціальної слідчої групи. Допит, запланований на середу, 25 грудня, о 10:00 у місті Квачхон, провінція Кьонґідо, не відбувся.
- Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в.о. президента країни, прем’єр-міністра Хана Док Су.
У Чернівцях правоохоронці затримали 16-річного хлопця, який займався розповсюдженням наркотиків. Під час обшуку у нього вилучили 20 згортків заборонених речовин.
Внаслідок удару українського дрону по автомобілю на трасі Донецьк-Горлівка загинув російский пропагандист, позаштатний кореспондент “Известий” Олександр Мартем’янов. Також отримав поранення пропагандист та кореспондент “РИА Новости” Максим Романенко.
У центрі Варшави водій, намагаючись припаркуватися, наїхав на українку, а потім вийшов з авто і вдарив її ногою в спину. Поліція порадила жінці не повідомляти про інцидент.
На Закарпатті правоохоронці викрили двох офтальмологів, які організували схему фіктивного оформлення інвалідності. Медики за 6 тисяч доларів обіцяли допомогти громадянам отримати групу інвалідності по зору.
У суботу, 4 січня, поліція Данії повідомила, що розслідує інцидент з появою близько 20 невідомих безпілотників, які з’явилися над портом Кеге, що на південному заході Копенгагена.